YAZ SPOR OKULLARI HEM ÖĞRENCİLER HEM DE YETİŞKİNLER İÇİN AÇILDI
Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 22:43
 
YAZ SPOR OKULLARI HEM ÖĞRENCİLER HEM DE YETİŞKİNLER İÇİN AÇILDI
Çivril’de Yaz Spor okulları açıldı. 412 öğrencinin katıldığı kurslarda çocuklar için 17, yetişkinler için 13 branşta eğitim verilecek.
Eğitim Haberi
YAZ SPOR OKULLARI HEM ÖĞRENCİLER HEM DE YETİŞKİNLER İÇİN AÇILDI

Çivril Belediyesi, Çivril Halk Eğitim Merkezi ve Çivril Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü'nün birlikte düzenlemiş olduğu yaz spor okulları açıldı.

 

Çivril Belediyesi, Çivril Halk Eğitim Merkezi ve Çivril Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü'nün birlikte düzenlemiş olduğu yaz spor okulları açılışı Çivril İlçe stadyumunda gerçekleşti. Yaz Spor Okullarının açılış törenine Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erkan Dündar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Eroğlu, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

 

Kursların açılış töreninde konuşan Beleidye başkanı Niyazi Vural yaz spor okullarına gençlerin ve çocukların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, " Belediyemiz, Halk Eğitimi Merkezi, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz yaz spor okullarının açılışını gerçekleştirdik. Geleneksel hale gelen yaz spor okulları geçen yıl pandemi nedeniyle açılamamıştı. Bir yıl aradan sonra bu açılışı yapmak bizleri sevindirdi. Bizler de öğrencilerimizin ve gençlerimizin istekleri doğrultusunda futbolundan basketboluna, masa tenisinden badmintonuna birçok dallarda kurslar açtık. Bugün burada yaz spor okullarına katılanlardaki heyecanı görmek bizleri son derece mutlu etmiştir. Spor yapmanın yaşı yok 7'den 77'ye herkesin spor okullarından faydalanmasını istiyoruz. Geleceğin futbolcuları, basketbolcuları olacaksınız. İlçemiz birçok spor dalında şampiyonlar çıkardı. Sadece sporda değil resimde, müzikte, tiyatroda da yeteneği olan gençlerimiz var. Gençlerimizin ruhsal bedensel gelişimi için sağlıklı yetişebilmeleri için müzikle resimle sanatın her alanı ile barışık olmalarını en az bir spor dalında kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Bizler belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Kursların sadece yaz aylarında değil yıl boyu devam etmesini istiyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz okula gittikleri dönemlerde de bu kurslara devam etsinler. Çivril'imize yapacağımız Geleneksel Spor Merkezi'nin müjdesini buradan vermek istiyorum. Bu spor merkezinin içerisinde bir at çiftliği olacak. Yaz-kış at çiftliğine gelip ata binecekler. Kurslarımıza katılan öğrencilerimize ve gençlerimize aileleriyle birlikte teşekkür ediyor, yaz spor okullarının ilçemize hayırlı olmasını, güzellikler getirmesini diliyorum." şeklinde konuştu.

 

Yaz spor okullarında 06-15 yaş arasındaki çocuklara yönelik gitar, bağlama, futbol, basketbol, voleybol, ingilizce, satranç, drama, halk oyunları, karate, masa tenisi, badminton, dart, bocce, kort tenisi, bilek güreşi, güreş, yer alırken yetişkinlere yönelik bilgisayar kursu, hızlı klavye, yaşlı bakım hijyen eğitimi, gitar, bağlama, halk oyunları, ingilizce (A-1), drama, diksiyon, işaret dili, ilk yardım, iş güvenliği,  ve kurban kesimi yer alıyor.

 

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YAZ, SPOR, OKULLARI, HEM, ÖĞRENCİLER, HEM, DE, YETİŞKİNLER, İÇİN, AÇILDI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı