SEZON BİTMEDEN GÖRMEK İÇİN
Haber
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 09:23
 
SEZON BİTMEDEN GÖRMEK İÇİN
Çivril Işıklı gölünün simgesi haline gelen Nilüfer çiçekleri için Çivril'e gelenler, sezon bitmeden çiçekleri görmek için sıra bekliyorlar.
Turizm Haberi
SEZON BİTMEDEN GÖRMEK İÇİN

Çivril Belediyesi tarafından başlatılan Turizm Master Planı çerçevesinde ziyarete açılan Işıklı gölü Nilüfer çiçekleri, sezonun bitmesine sayılı günler kala ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

 

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağını kalkmasının ardından hafta sonu tur otobüsleri ve çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Beydilli Mahallesi suların çekilmesine sayılı günler kala yerli ve yabancı yüzlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Sulama sezonunun açılmasıyla göldeki su miktarının azalması ve Nilüfer çiçeklerinin kapanmasına az bir süre kala çiçekleri görmeye gelen yüzlerce kişi sandal turu yapabilmek için sıra bekledi. Beydilli Muhtarlığı ve Çivril Belediyesi tarafından organize edilen kayık turları ile göle açılan turistler yılda iki ay açık kalan ve eşsiz bir güzellik ortaya koyan çiçekler ile fotoğraf çekip anılarını ölümsüzleştirirken göl kıyısında geçirdikleri zaman ile de doyumsuz bir tatil yapmanın keyfini çıkarıyorlar.

                                                                                                                                 

 

Yaklaşık 50 kayığın sabah 06.00 da çalışmaya başladığı Işıklı gölünde günde yaklaşık 1500 kişi turlar ile gölü ve Nilüfer çiçeklerini geziyor.

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: SEZON, BİTMEDEN, GÖRMEK, İÇİN, ,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı