ÖZEL HAREKÂT VE NARKOTİK TİMLERİ İLE UYUŞTURUCU BASKINI
Haber
09 Ocak 2021 - Cumartesi 14:09
 
ÖZEL HAREKÂT VE NARKOTİK TİMLERİ İLE UYUŞTURUCU BASKINI
Çivril’de uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen şahıslar iki ay takip edildi. Yapılan şafak baskınında çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Asayiş Haberi
ÖZEL HAREKÂT VE NARKOTİK TİMLERİ İLE UYUŞTURUCU BASKINI

Çivril’de eş zamanlı 9 ayrı adrese baskın yapan Narkotik ve Özel harekât timleri uyuşturucu ticareti yapan kişileri gözaltına aldı. Gözaltına 7 kişiden 5’i tutuklandı.

 

Çivril’de uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen ve 2 aydır takip edilen şebekeye yönelik operasyon düzenlendi. Polis Özel Harekât desteği ile 9 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı.

 

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri kentte uyuşturucu madde kullanan 10 şüphelinin uyuşturucu madde temin ettiği kaynaklara ilişkin soruşturma derinleştirildi. Şahısların ifadelerine yönelik tespit edilen şüpheliler, yaklaşık 2 ay kentte uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirlenen şebekeyi fiziki ve teknik takibe aldı. Titizlikle süren takibin ardından Çivril’de 9, İzmir’de ise 1 olmak üzere toplam 10 adrese polis özel harekat ekiplerinin desteği ile eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında adreslerde bulunan ve tespit edilen 7 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon düzenlenen adreslerde özel eğitimli K9 Narkotik köpekleri ile yapılan aramalarda uyuşturucu maddelerin saklandığı alanlar akıllara durgunluk getirdi.

Yapılan aramalarda ise farklı çeşit ve miktarda uyuşturucu maddenin yanı sıra 3 adet ruhsatsız av tüfeği ve kurusıkı tabanca ele geçirildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÖZEL, HAREKÂT, VE, NARKOTİK, TİMLERİ, İLE, UYUŞTURUCU, BASKINI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı