ÖĞRETMENLİK, GÜCÜNÜ SEVGİDEN ALAN DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEĞİDİR.
Haber
23 Kasım 2020 - Pazartesi 20:01 Bu haber 781 kez okundu
 
ÖĞRETMENLİK, GÜCÜNÜ SEVGİDEN ALAN DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEĞİDİR.
Denizli Büyükşehir Belediye ve Çivril Belediye Meclis Üyesi Koray Eren, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Gündem Haberi
ÖĞRETMENLİK, GÜCÜNÜ SEVGİDEN ALAN DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEĞİDİR.

Mesajında Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğuna vurgu yapan Koray Eren “Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir” dedi.

 

Koray Eren yayınladığı kutlama mesajında; “24 Kasım Öğretmenler Günü'nün, tüm öğretmenlerimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor ve yürekten kutluyorum. Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bireyler olarak yetiştirmeleridir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÖĞRETMENLİK,, GÜCÜNÜ, SEVGİDEN, ALAN, DÜNYANIN, EN, KUTSAL, MESLEĞİDİR.,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html