MUHALEFET ÖNERGE VERDİ CUMHUR İTTİFAKI REDDETTİ
Haber
01 Mart 2021 - Pazartesi 22:34
 
MUHALEFET ÖNERGE VERDİ CUMHUR İTTİFAKI REDDETTİ
Mart ayı meclis toplantısı yapıldı. Başkan Niyazi Vural ve İYİ Partili Koray Eren’in tartışmasına sahne olan meclis toplantısında Kırsal Mahalle önerisine AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri onay vermedi.
Siyaset Haberi
MUHALEFET ÖNERGE VERDİ CUMHUR İTTİFAKI REDDETTİ

Çivril Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı birinci birleşim birinci toplantısı yapıldı. Vali Recep Yazıcıoğlu kongre merkezi toplantı salonunda yapılan Mart ayı ilk toplantısına AK partili meclis üyesi Mehmet Çelikoğlu ile MHP’li meclis üyesi Kerim Doruk mazeretleri sebebiyle katılmadı. Mart ayı Meclis toplantısına muhalefet meclis üyeleri ile başkan Vural’ın tartışması damga vurdu.

 

İYİ Parti Meclis üyesi Koray Eren’in meclis gündemine ilave edilmesi için verdiği ‘Kırsal Mahalle’ önergesi AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri tarafından reddedilirken Koray Eren Başkan Vural’ı Çivril’in menfaatlerini korumadığı ve kırsal mahallelerde yaşayanlara haklarını vermediği gerekçesi ile eleştirdi.

 

Koray Eren’in verdiği önerge yapılan oylamada Cumhur İttifakı meclis üyelerinin oyları ile reddedildi.

 

Meclis toplantısı görüşülen beş maddenin ilgili komisyonlara havale edilmesi ile sona ererken Mart ayı ikinci toplantısı 3 Mart Çarşamba gün saat 10.00’da yapılacak.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MUHALEFET, ÖNERGE, VERDİ, CUMHUR, İTTİFAKI, REDDETTİ, , ,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı