MİNİKLER DÜZENLEDİKLERİ KERMESLE 105 KİLO MAMA ALDI
Haber
26 Mayıs 2022 - Perşembe 19:42
 
MİNİKLER DÜZENLEDİKLERİ KERMESLE 105 KİLO MAMA ALDI
Ortaokul öğrenciler sokak hayvanları için kermes düzenledi.
Eğitim Haberi
MİNİKLER DÜZENLEDİKLERİ KERMESLE 105 KİLO MAMA ALDI

Çivril Nevişet Kameroğlu ortaokulu öğrencileri düzenledikleri kermesten kazandıkları para ile mama aldı. Öğrenciler, aldıkları mamaların bir kısmını parklara bırakırken kalan kısmını da sokak hayvanları barınağına teslim etti.  7 – E sınıfının başlattığı kampanyaya tüm okul destek verdi.

 

Nevişet Kameroğlu ortaokulu 7 – E sınıfı öğrencileri İngilizce dersindeki ‘Çevremiz ve Hayvanlar’ konusunu uygulamalı olarak işledi. Okul idarecileri, sınıf ve ders öğretmeni ile birlikte Çivril Belediyesi Sokak Hayvanları kliniği ve Barınağını ziyaret eden öğrenciler, aldıkları köpek mamalarını barınağa bağışladı. Öğrenciler aldıkları kedi mamalarını da şehir merkezindeki parkalarda bulunan kedi mama kaplarına bıraktı.

 

Çivril’de ilk defa yapılan projede öğrenciler okul idaresinin izni ile bir kermes düzenledi. Evde hazırladıkları ürünleri okulda arkadaşlarının beğenisine sunan 7 – E öğrencileri kermesten elde ettikleri para ve destekçilerinin verdiği bağışlar ile 105 kilo kedi ve köpek maması aldı. İngilizce dersinin ‘Çevremiz ve hayvanalar’ konusunu Çivril Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniğinde işleyen öğrenciler köpek mamalarını barınağa bağışladı.

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: MİNİKLER, DÜZENLEDİKLERİ, KERMESLE, 105, KİLO, MAMA, ALDI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı