KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLİYOR
Haber
26 Eylül 2021 - Pazar 10:12
 
KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLİYOR
Yunus Emre ve Türkçe yılı anısına şiir yarışması düzenleniyor.
Eğitim Haberi
KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLİYOR

2021 Yunus Emre ve Türkçe yılı dolayısıyla Denizli il Kültür Turizm Müdürlüğü öğrenciler arasında şiir yarışması düzenliyor. Başvuruların şahsen yapılacağı yarışmanın son başvuru tarihi 26 Kasım 2021 Cuma saat 17.00’de sona eriyor.

 

Denizli İl Kültür Turizm Müdürlüğü “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” anma ve kutlama etkinlikleri kapsamında  “Denizli Yunus Emre Şiir Yarışması” düzenleyeceğini açıkladı.

 

Yapılan açıklamada; “2021 yılı, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmış ve 30 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu vesileyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzce “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” anma ve kutlama etkinlikleri kapsamında “Denizli Yunus Emre Şiir Yarışması” düzenlenmektedir.  Yarışmamız; insan ve doğa sevgisi, hoşgörü, kardeşlik ve barış kavramlarının sade Türkçe ile işlendiği, yeni ve özgün şiirler yazılmasının teşviki amacıyla il düzeyinde düzenlenmektedir” denildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KÜLTÜR, MÜDÜRLÜĞÜ, ŞİİR, YARIŞMASI, DÜZENLİYOR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html