KORONA ARTIYORSA SEBEBİ VAR
Haber
03 Şubat 2021 - Çarşamba 09:57
 
KORONA ARTIYORSA SEBEBİ VAR
Çivril’de çay ocakları ve lokantalar kapalı olmasına rağmen Çarşı merkezinde bir çay ocağının açık olması ve masalarda insanların oturarak uzun süre sohbet etmesi tepkilere neden oldu.
Yaşam Haberi
KORONA ARTIYORSA SEBEBİ VAR

Mahallelerde bile kapalı olan kahvehane ve çay ocakları olmasına rağmen ilçe merkezinde bir çay ocağının hala faaliyetine devam ediyor olmasına tepki gösteren vatandaşlar “burası korunuyor mu” diyerek tepki gösterdiler.

 

Çivril Çarşı cami avlusunda bulunan çay ocağının cami bahçesine koyduğu masa sandalyelerde müşteri alması ve insanların uzun süre buralarda oturarak sohbet etmesi tepkilere neden oldu. Daha önce cami avlusunun izinsiz kullanılması ile gündeme gelen çay ocağının Korona vakalarının artış gösterdiği günlerde normal faaliyetlerine devam etmesi Korona vakalarının artış sebebi olarak gösteriliyor. Çivril çarşı merkezinde tüm kahvehane ve çay ocaklarının oturulacak yerlerinin kapalı olması ve sadece bu çay ocağının masa açması ile insanların buraya akın ettiğini belirten bazı vatandaşlar “her yer kapalı Çivril’de oturulan tek yer çay içilen tek yer burası herkes buraya geliyor. Masalarda oturup eşi dostu ile sohbet ediyor. Ne zabıta ne polis kimse bir şey demiyor” dediler.

 

 

Çivril’de sadece orada oturmaya izin var

Çivril’de son zamanlarda artış gösteren Korona vakalarının olmasına dikkat çeken vatandaşlar hafta sonu herkesi evlere kapatıp caminin bahçesinde çay ocağını akşama kadar açık tutmak nasıl bir mantık diyerek “ hastalık bitsin diye tedbir alınıyor ama hafta içi her gün sabahtan akşama çay ocağında çay servisi var. Cumartesi Pazar evde kalanlar pazartesiden cumaya burada” dediler.

 

Kimler koruyor

                                                                           

Söz konusu çay ocağının çarşı merkezinde bulunması ve göz önünde olan bir yer olmasına rağmen bahçesinin sürekli dolu olduğuna dikkat çeken vatandaşlar “burası Çivril’in merkezi yanındaki cami bile ibadete kapalı. Ama her ne hikmetse çay ocağı akşama kadar açık. Burayı koruyan birimi var. Nasıl olurda polis zabıta burayı görmez yada göz yumar anlamak zor” dediler.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KORONA, ARTIYORSA, SEBEBİ, VAR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı