KAFALAR KARIŞIK. SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR
Haber
27 Kasım 2020 - Cuma 19:47
 
KAFALAR KARIŞIK. SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR
Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bu akşam mı (27 Kasım), yarın akşam mı (28 Kasım) başladığı kafaları karıştırıyor.
Gündem Haberi
KAFALAR KARIŞIK.  SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR

Alınan kararlar doğrultusunda ilk yasak geçtiğimiz hafta sonu uygulanırken, vatandaşların kafası bu haftaki yasak nedeniyle karıştı. Korona virüsle mücadele kapsamında geçen hafta başlayan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının ne zaman başlayacağı kafaları karıştırıyor.

 

Geçtiğimiz hafta artan vaka sayıları göz önüne alınarak verilen hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararı son dakika yayımlanan genelge ile duyurulmuş ve kısıtlama saatleri gibi tüm detaylar kamuoyu ile paylaşılmıştı. Cumartesi ve Pazar gününü kapsayan bu kısıtlamaya saatler kala vatandaşlar akıllarındaki soruların yanıtını aramaya başladı. Birçok vatandaş kısıtlamanın bu akşam (Cuma) itibarıyla mı başlayacağını merak ederken kısıtlamanın yarın belirlenen saatte başlayacağı İçişleri Bakanlığı genelgesi ile ifade edilmişti.

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaf.

 

Bu doğrultuda 28 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 29 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar ve 29 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 30 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

 

Buna göre; sokağa çıkma kısıtlaması yarın akşam (28 Kasım) saat 20.00'den itibaren uygulanacak.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KAFALAR, KARIŞIK., , SOKAĞA, ÇIKMA, YASAĞI, NE, ZAMAN, BAŞLIYOR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı