İKİ FESTİVAL DE İPTAL EDİLDİ
Haber
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 18:23
 
İKİ FESTİVAL DE İPTAL EDİLDİ
8 asrı aşkın süredir düzenlenen Koyun Sudan Geçirme ve Çoban Bayramı ile Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali bu yıl yapılmayacak. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Devletimizin aldığı tedbirlere lütfen herkes uysun. Asıl festival ve şenliğimiz Kovid-19’u yendiğimiz zaman olacak” dedi.
Yaşam Haberi
İKİ FESTİVAL DE İPTAL EDİLDİ

Koronavirüs salgınıyla mücadele tüm hızıyla sürürken, yetkililer kontrollü sosyal hayat döneminin önemi vurguladı. Vatandaşların zorunlu haller dışında bir araya gelmemeleri konusunda tedbirler alındı. Pandemi sürecinde Çal Belediyesi’de ilçenin iki önemli festivalini iptal etti.

 

22-23 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan tarihi Koyun Sudan Geçirme ve Çoban Bayramı ile 11-12-13 Eylül Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl yapılmayacağını dile getiren Başkan Fethi Akcan, “Vatandaşlarımız lütfen maske kullansın. Fiziki mesafe kurallarına uyulsun. Uzmanlar, konoravirüs belasının geçmediğini, ikinci dalga olma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor. Düğün, nişan gibi organizasyonlarda, Pazar yerlerinde lütfen vatandaşlarımız maske kullansın, birbirleriyle temas etmesinler. Bu yıl festivalleri düzenlemeyeceğiz. Bizim için asıl festival Kovid-19’u yendiğimiz zaman olacak” dedi.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: İKİ, FESTİVAL, DE, İPTAL, EDİLDİ,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı