HERŞEY DAHA MÜKEMMEL ÇİVRİL İÇİN
Haber
21 Kasım 2016 - Pazartesi 21:14
 
HERŞEY DAHA MÜKEMMEL ÇİVRİL İÇİN
Işıklı Mahallesi Akgöz Mesire Alanı Denizli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden düzenleniyor. Çivril Belediye başkanı Dr. Gürcan Güven, doğal bitki örtüsü ile Çivril’in en güzel mesire alanı Işıklı’yı yeniden canlandırdıklarını söyledi.
Turizm Haberi
HERŞEY DAHA MÜKEMMEL ÇİVRİL İÇİN

Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü mühendisleri ile ışıklı Akgöz Mesire Alanı'nda çalışmaları inceledi. Çivril şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Akgöz Mesire Alanı'nda yapılan çalışmaları muhtar Ergün Yavuz ve mahalle sakinleri ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Çivrillilerin yaz aylarında aileleriyle birlikte dinlenme ve hoşça vakit geçirebilmeleri amacıyla tercih edilen Işıklı Akgöz Mesire  Alanı’nda restoran, oturma alanları, yürüyüş yolları ve yeşil alan düzenleme çalışmaları yaptıklarını kaydetti. Başkan Güven “Denizli Büyükşehir Belediyemiz, Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ve Çivril Belediyemizin ekipleri ile Işıklı Mahallemizde bulunan Akgöz Mevkini yeni baştan düzenlenmesi için çalışmalarımıza başladık. Harabe şekilde teslim aldığımız bu doğa güzelliğini, en yakın zamanda güzel ilçemize yakışır şekilde yapacağız. Restoranları, kafeteryaları ve mükemmel peyzaj çalışması ile herkesin imrenerek bakacağı bu mevkii Turizme kazandırıp hemşerilerimizin kullanımına sunuyoruz. Buradaki çalışmalara sonsuz desteğinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Doğal yapısı ile eşsiz güzellikte

 

Su kaynakları ve yeşil alanların çoğunlukta olduğu, içinde doğal yaşam alanlarının doğal bitki örtüsünün bulunduğu eşsiz bir güzellik olan mesire alanının yıllardır ihmal edildiğini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, "Şehir merkezine 10 kilometre uzaklığında bulunan köyden mahalle statüsüne kavuşan Işıklı Mesire alanında belediye olarak güzel çalışmalar yapıyoruz. Sadece bölge insanının değil, çevre halkının da istifade edebildiği Mesire Alanı'nda yapacağımız düzenlemeler ile halkımızın dinlenme, keyifli vakit geçirebilme imkânları sunacağız. Işıklı mahallemizin mesire alanında yaptığımız çalışmalarla ailelerimizin çocuklarıyla buraya gelerek güvenilir ve huzurlu bir şekilde piknik yaparak zamanlarını geçirsinler istiyoruz" dedi.

 

Muhtardan Başkan Güven’e teşekkür

 

Işıklı’da başlatılan çalışmalarla ilgili olarak Çivril Belediye başkanı Gürcan Güven’e minnettar olduklarını ifade eden Mahalle Muhtarı Ergün Yavuz, "Işıklı doğal yapısı ve konumu itibariyle Çivril’in en güzel mevkilerinden birisidir. Çivril Belediye Başkanımız Gürcan Güven sağ olsun, yıllardır ihtiyaca cevap vermekte zorlanan hizmetleri yerine getirmektedir. Taleplerimizi kendisine ilettiğimizde bizleri kırmayarak mesire ve piknik alanımızda çok güzel hizmetleri yerine getirmektedir. Belediye Başkanımız Gürcan Güven ve ekibine mesire alanında yaptıkları hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HERŞEY, DAHA, MÜKEMMEL, ÇİVRİL, İÇİN,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html