HASTA KARDEŞİ İÇİN SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR
Haber
09 Ocak 2021 - Cumartesi 11:24
 
HASTA KARDEŞİ İÇİN SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR
Çivril’in Balçıkhisar Mahallesi’nde yaşayan 67 yaşındaki siroz kanseri olan Asım Barış, yetkililerden yardım bekliyor. Babadan kalma evde yalnız yaşayan hasta adamın Çivril’deki kardeşi, abisine sahip çıkılmasını istiyor.
Yaşam Haberi
HASTA KARDEŞİ İÇİN SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Balçıkhisar mahallesinde yalnız yaşayan ve akli dengesi yerinde olmayan Asım Barış’ın tedavi edilmesini isteyen kardeşi “abim yalnız yaşıyor kimsesi yok. Akli dengesi yerinde değil aynı zamanda siroz. Ben Çivril’de yaşıyorum ve hastayım gelip bakamıyorum. Kardeşimin bakımevine alınmasını istiyorum” dedi.

 

Akli dengesi yerinde olmadığı için kardeşinin çoğu zaman sokaklarda çıplak gezdiğini belirten kardeş Şennuren Barış “Abim her şeye muhtaç. Altını batırıyor ve bir yandan kusuyor. Çıplak, yalın ayak çıkıp gidiyor. Ne bez yetirebiliyorum ne de çamaşır. Böyle sabah akşam demiyor çıkıp gidiyor. Ben de hasta olduğum için bakmakta zorlanıyorum. Bir şekilde devlet bize yardım etsin. Zaten beni de dinlemiyor. Komşuları falan da rahatsız ediyor. Abim çoğu zaman ne yaptığını bilmiyor. Çıplak sokağa çıkıyor. Tek başıma idare edemiyorum. Yetkililerden yardım istiyorum.” şeklinde konuştu.

 

Abisinin siroz hastalığı ile de mücadele ettiğini belirten Şennuren Barış “Abim 67 yaşında ve karaciğer siroz kanseri, sarılık gözlerine vurdu. Mayıs ayında hasta oldu. Kendisinin eli ve ayağı şiş. Yemek yiyemiyor gelebilirsem ben yediriyorum. Abimi birkaç hastaneye götürdüm ama pandemiden dolayı gerekli tedavi yapılmadı. Bende rahatsızım kronik hastayım. Ben her zaman gelemiyorum. Ben tek başıma nasıl bakabilirim. Sobası var, altı temizlenecek. Kadın başıma ben ne yapabilirim” diyerek yetkililerden yardım istedi.

 

“SESİMİ, CUMHURBAŞKANIM DUYSUN”

 

Gerekli yerlere ulaşmaya çalıştığını ama bir sonuç alamadığını öne süren Barış; “Abimin hasta olduğunu muhtar, kaymakamlık ve hastane biliyor. Bildikleri halde yardım etmiyorlar. Hiç bir yerden netice alamadım. Bir çaresine bakacağız dediler bakmadılar. Daha kimi arayayım. Kimden yardım isteyeyim. En sonda basından sesimi duyurabileceğimi düşündüm. Devlet beni duysun. Halimi, derdimi anlatayım çare bulsunlar. Gücüm olsa kaymakama abimi bizzat kendim götürecektim. Ama şu an yapamadım imkânım iyi değil. Böyle nereye kadar. Devlet bir çaresine baksın. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Ben de Çivril’de yaşıyorum gelen kış ben her zaman gelemiyorum. Heyet raporu verilip de huzur evlerine yerleştirilsin istiyorum. Bende bunaldım. Sesimizi Türkiye duysun, cumhurbaşkanım duysun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HASTA, KARDEŞİ, İÇİN, SESİNİ, DUYURMAYA, ÇALIŞIYOR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı