HARAKETLİLİK HAFTASINDA PEDAL ÇEVİRDİLER
Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 20:49
 
HARAKETLİLİK HAFTASINDA PEDAL ÇEVİRDİLER
Çivril’de öğrenciler Avrupa Haraketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Belediye başkanı ile birlikte bisiklete bindi.
Gündem Haberi
HARAKETLİLİK HAFTASINDA PEDAL ÇEVİRDİLER

'Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik' temasıyla 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri başladı. Kameroğlu Kardeşler ilkokulunda düzenlenen programa katılan Belediye başkanı Niyazi Vural, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin okul öğretmen ve öğrencileri ile Şube Müdürleri katıldı.

 

Okul bahçesinde öğrencilerle birlikte öğrenciler ile birlikte bisiklet süren Belediye başkanı Niyazi Vural öğrencilerle bir süre sohbet etti. Haraketlilik ve sağlıklı yaşam hakkında öğrencilere tavsiyelerde bulunan başkan Vural “salgın dönemi bizlere gösterdi ki, sağlıklı yaşamanın büyük önemi var. Özellikle sağlıklı yaşamak için hareket etmek, yürüyüş, bisiklet çok önemli. Bisiklet, şehrimizde çok tercih edilen ve kullanılan bir trafik aracı bu durumdan faydalanmalı ve hareketliliği hayatımızın her evresinde devam ettirmeliyiz” dedi.

 

Başkan Niyazi Vural, sohbetinin ardından öğrencilerle bir süre bisiklet sürdü. Program, okul önündeki yaya geçidinde öğrencilerin kontrollü şekilde karşıya geçmeleri ve trafiğe yön vermelerinin ardından sona erdi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HARAKETLİLİK, HAFTASINDA, PEDAL, ÇEVİRDİLER,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html