HACİZ KARARI MÜFETTİŞ RAPORU İLE ALINDI
Haber
10 Ekim 2020 - Cumartesi 20:45
 
HACİZ KARARI MÜFETTİŞ RAPORU İLE ALINDI
Esnaf ve vatandaşın tepki gösterdiği haciz işleminin İçişleri Bakanlığı Raporları sonucunda alındığı ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen Baş müfettişlerin hazırladığı raporda 2018 yılı öncesi bekleyen emlak borçlarının tahsil edilmesi gerektiği belirtildi.
Gündem Haberi
HACİZ KARARI MÜFETTİŞ  RAPORU İLE ALINDI

Çivril Belediyesi’nin alacakları için başlattığı E-Haciz işleminin müfettiş denetimleri sonucu ile alındığı ortaya çıktı.

 

Çivril Belediyesi tarafından ge çen hafta içinde başlatılan E-Haciz işlemi sonrası konu ile ilgili açıklama yapan Niyazi Vural “konu, bilerek siyasallaştırılmaya çalışılıyor. Alınan haciz kararında bizim bir yetkimiz yok, takip işlemi İçişleri Bakanlığı Müfettişleri Raporu kararı ile alındı” dedi.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından 2018 yılı öncesine ait gelir gider hesaplarında yapılan denetlemeler sonucunda Mahalli İdareler baş kontrolörü tarafından yazılan rapor doğrultusunda borçlulara ait hesaplara E-Haciz uygulandığını belirten başkan Vural "İçişleri Bakanlığı denetimleri sonucunda 2018 yılı öncesinden alacaklarını tahsil etmesi konusunda belediyemize rapor sunuldu. Bu rapor doğrultusunda Belediyeye 2018 yılından öncesine ait borcu olan Bin627 kişiye 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Kanunu gereğince E - Haciz uygulaması başlatıldı. Haciz uygulamasında avukat ve icra vekâlet ücreti ve icra masrafları ana borca yansıtılmıyor. Kararda bizim inisiyatifimiz yok Valilik tarafından alınan bir karar ancak olay politika malzemesi haline getirilmeye çalışılıyor. Ortada bir kanun ve yükümlülük söz konusu” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HACİZ, KARARI, MÜFETTİŞ, , RAPORU, İLE, ALINDI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html