HIRSIZLAR ÜRETİCİDEN ÇOK KAZANIYOR
Haber
11 Eylül 2020 - Cuma 21:58
 
HIRSIZLAR ÜRETİCİDEN ÇOK KAZANIYOR
Çivril’de bahçelerden Şeftali çalan hırsızlar üreticileri canından bezdirdi. Sabah erken saatte bahçelere gelen hırsızların sadece Emircik mahallesinde 50 Bin liralık hırsızlık yaptıkları belirlendi.
Yaşam Haberi
HIRSIZLAR ÜRETİCİDEN ÇOK KAZANIYOR

Tarım ürünlerinin hasat zamanında ortaya çıkan mobil hırsızların bahçelerden çaldıkları ürünlerle üreticileri zor durumda bırakıyor. Çekirdek zamanı yol kenarındaki tarlalardan çekirdek kellesi çalan hırsızlar şeftali sezonunda da olgunlaşan şeftalileri toplayıp satıyorlar. Hasat zamanının gelmesiyle Balçıkhisar ve Emircik bölgesinde bir hafta içinde yaklaşık 50 Bin liralık şeftali çalan hırsızlar jandarma ve üreticilerin takibinde.

 

Alan olunca çalıyorlar

 

Hırsızların çaldıkları ürünleri düşük fiyata tüccar yada alıcılara sattığını belirten bahçe sahipleri “çiftçi şeftalisini elmasını bir yıl emekle büyütüyor. Belli bir harcama yapıyor ama hırsızlar hiç para harcamadan toplayıp gidiyor. Bu ürünleri alanlar oldukça hırsızlık bitmez. Alıcılar yarı yarıya ürün bulunca hemen alıyor aslında fiyatından çalıntı olduğunu anlamaları gerek. Çalanlar üretenlerden daha çok kazanıyor” diyerek tepki gösterdiler.

 

En son girdikleri bahçede kriko unuttular

 

Son yaşanan hırsızlıkta Balçıkhisar mahallesinde Osman Tekin’in bahçesinden yaklaşık 3 bin liralık şeftali çalan hırsızlar araçlarını çamurdan kurtarmak için kullandıkları krikoyu şeftali bahçesinde unuttular.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HIRSIZLAR, ÜRETİCİDEN, ÇOK, KAZANIYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
HIRSIZLAR ÜRETİCİDEN ÇOK KAZANIYOR
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı