HIRSIZLAR KÖYÜN İLETİŞİMİNİ KESTİ
Haber
01 Aralık 2021 - Çarşamba 08:40
 
HIRSIZLAR KÖYÜN İLETİŞİMİNİ KESTİ
Çivril’de telefon kabloları çalınan Karalar köyünün iletişimi kesildi.
Yaşam Haberi
HIRSIZLAR KÖYÜN İLETİŞİMİNİ KESTİ

Karalar köyünde yaklaşık bir ay önce hırsızların direklerden kesip çaldığı kablolar köyü internetsiz bıraktı. Kullanmadıkları internetin faturasını ödeyen köy halkı kabloların yenilenmesini istiyor.

 

İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Karalar köyünün internet kabloları yaklaşık bir ay önce direklerinden kesilerek çalındı. Çalınan kabloların yerine yenisi yapılmayınca tüm köy internetsiz kaldı. Köy muhtarı Aslan Kaya yaklaşık 300 kişinin yaşadığı köyde sadece Türk Telekom alt yapısı olduğunu belirterek “kablolar çalındığından beri yetkili mercilere durumuzu ilettik ancak bir aydır soruna çözüm getirilmedi. Öğrenci ve vatandaşların iletişimi kesik” diyerek soruna çözüm beklediklerini belirtti.

 

Kabloların çalınmasından sonra faturaların işlediğine ve bir çok köylünün cezalı duruma düşmemek için kullanmadığı internetin faturasını ödediğini belirten vatandaşlar “sabit internetimiz kesildiği halde faturalarımızı ödüyoruz. Bir de öğrenciler derslerini takip etmek için cep telefonlarından internete girince cep telefonu faturalamız yükseliyor. Bir an önce köyün kablolarının yapılmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Editör: Bülent Çakır
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html