HIRSIZLIK ARTINCA FOTO KAPAN KURDULAR
Haber
01 Eylül 2021 - Çarşamba 08:49
 
HIRSIZLIK ARTINCA FOTO KAPAN KURDULAR
Çivril’de şeftali ve tarım ürünleri hırsızlığı artınca muhtar bahçelere foto kapan kurdu.
Yaşam Haberi
HIRSIZLIK ARTINCA FOTO KAPAN KURDULAR

Çivril Haydan mahalle muhtarı Ercan Aydın mahallede artan tarım ürünü hırsızlığına karşı meyve bahçelerine foto kapan kurdu. İlk etapta 4 kapan kurulan mahalleye sezon sonuna kadar 4 kapan daha konulacak.

 

Çivril’de şeftali ve çekirdek hasadının başlamasıyla artan tarım ürünü hırsızlığına karşı muhtardan teknolojik çözüm. Çivril’in meyve deposu konumundaki Haydan mahalle muhtarı Ercan Aydın, mahallelinin ve üreticilerin mağduriyetini azaltmak için bahçelere foto kapan kurdu. Artan hırsızlık şikâyetlerinden sonra 4 foto kapan alan muhtar Aydın, kapanları şeftali bahçeleri ve alım satım merkezilerinin olduğu alanlara taktı. Portatif olan kamera ve kapanlar istenilen bölgeye takıldığını belirten Aydın “kapanları akşam ve sabahın erken saatlerinde muhtelif bölgelere monte ediyoruz her gün yeri ve konumu değişiyor. Şimdilik 4 kapanımız var ilerleyen günlerde 4 kapan daha alacağız” dedi.

 

Çivril’de hasat dönemi ile birlikte artan ürün hırsızlığı özellikle üreticilerin mağduriyet yaşamlarına ve şikayetlere konu oluyor.

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: HIRSIZLIK, ARTINCA, FOTO, KAPAN, KURDULAR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html