GAZETEDE GÖRDÜĞÜ HABERLE HAYATA YENİDEN TUTUNDU
Haber
10 Temmuz 2021 - Cumartesi 10:53
 
GAZETEDE GÖRDÜĞÜ HABERLE HAYATA YENİDEN TUTUNDU
Çivril Kocayaka mahallesinde yaşayan Erdoğdu ailesi İŞKUR desteğiyle kurdukları besihane ile hayat yeniden tutundu.
Yaşam Haberi
GAZETEDE GÖRDÜĞÜ HABERLE HAYATA YENİDEN TUTUNDU

Geçirdiği felç sonrası 5 yıl yatağa mahkum yaşayan Mehmet Ali Erdoğdu eşinin sayesinde başvurduğu İŞKUR projesiyle yeniden kendi işinin sahibi oldu. Küçükbaş hayvan besihane kuran Erdoğdu “kimseye muhtaç olmadan yaşamak, kendi ayaklarımın üzerinde durmak çok güzel” dedi.

 

Berberlik yaparken işyerinde geçirdiği beyin kanaması sonucu felç olan ve 5 yıl yatağa bağlı yaşayan Mehmet Ali Erdoğdu, eşinin gazetede gördüğü İŞKUR destekli projeler ile tanıştıktan sonra hayata yeniden başladı. 26 koyun ile başladı besiciliği şu anda 70 koyunla devam ettiren Erdoğdu “hayvanlar hem bana hem ailem can oldu” dedi.

 

Bugün projenin kabul edildiği tarihten bugüne 3 yıl geçtiğini ifade eden Erdoğdu “yaptığım işi başarılı bir şekilde sürdürdüğüm için Denizli İŞKUR yetkililerince başarı belgesi verildi. Bu başarı sadece benim değil Denizli İŞKUR’un da başarısıdır. Devletimizden Allah binlerce kez razı olsun” dedi.

 

Erdoğdu. “ Eşim bana gazetedeki haberi söylediğinde, habere inanmamıştım. Hatta eşime öfkelendim. Ama eşim vazgeçmemiş haberin aslını araştırmış. Onun da desteği ile Denizli İŞKUR’a gittim. Haber doğruydu. Orada yaşadığım mutluluk tarif edilemez. Çünkü ben 29 yaşında felç oldum. Tedavi sürecinde kendimi iyileştirmeye çalıştım. Hayatta kalma mücadelesi verirken bir yandan da üç çocuğumu ve eşimi düşünüyordum. Kendim yaşama tutunmalıydım çünkü yaşamı benim yaşamıma bağlı canlar vardı. Geçirdiğim rahatsızlık benim ayağımı ve elimi kısmen hala geri vermedi. Artık berberlik de yapamayacaktım. Ancak hayattaki en umutsuz olduğum, artık ne yapacağımı bilmediğim bir zamanda Denizli İŞKUR benim elim ayağım oldu. Bana sağlanan hibe destek ile 26 koyun aldım. Bu hayvanlar bana da çocuklarıma da can oldular. Eşimin ve çocuklarımın da desteğiyle işle ilgili zorlukları daha kolay atlattım” dedi.

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: GAZETEDE, GÖRDÜĞÜ, HABERLE, HAYATA, YENİDEN, TUTUNDU,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı