EZAN VE DİN GÖREVLİLERİNDEN RAHATSIZLAR
Haber
21 Ekim 2021 - Perşembe 18:32
 
EZAN VE DİN GÖREVLİLERİNDEN RAHATSIZLAR
Çivril Müftüsü Kadir Küçük hakkında çıkan habere Diyanet Sen Denizli şubesi tarafından kınama geldi. Yapılan açıklamada müftü üzerinden “din ve ezana” saldırıyorlar denildi.
Gündem Haberi
EZAN VE DİN GÖREVLİLERİNDEN RAHATSIZLAR

Cabar mahallesinde bulunan Milli Mücadele şehitliğinde çekilen bir fotoğraf üzerinden Çivril Müftüsü Kadir Küçük üzerinden yapılan haberlere tepki gösteren Diyanet Sen Denizli Şubesi bir açıklama yayınladı. Açıklamada çekilen fotoğrafın saygı duruşu sırasında olmadığına dikkat çekilerek “bilgilendirme tabelasına bakarken, ne saygı duruşu nede istiklal marşı yokken çekilip daha önce ezandan, Din görevlisinden ve Diyanet işleri başkanlığından rahatsız, hatta derdi Dinimiz İslamla olan şahısların servis ettiği aşikar olan cımbızla, sipariş üzere çekilmiş bir resimdir” ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada “Çivril’de Cabar şehitliğinin ziyaretinde, Çivril müftümüz Kadir Küçük beyin fotoğrafı üzerinden haber yapılmış ve gerek kurumumuza, gerek müftü beyin şahsına hakaret yapılmasına sebep olunmuştur. Çekilen fotoğraf anma programı dâhilinde değildir. Program sonrasında başka bir yerde bilgilendirme tabelasına bakarken, ne saygı duruşu nede istiklal marşı yokken, ezandan, Din görevlisinden ve Diyanet işleri başkanlığından rahatsız, hatta derdi Dinimiz İslamla olan şahısların servis ettiği aşikâr olan, sipariş üzere bir resimdir.

 DİYANET-SEN Denizli şubesi olarak bunu yapanları esefle kınıyoruz. Şunu bilin ki siyasi kininiz, nefretiniz yüzünden dine, Dindarlara ve Diyanet işleri başkanlığının güzide çalışanlarına saldırdığınızın farkındayız. Sizin her devirde, Dine, dindara, Ezana ve Kurana karşı yaptıklarınızı bu necip milletimiz unutmayacak.

Çivril müftümüz Kadir küçük beye haksız saldırıda bulunan zavallıları tekrar kınıyor ve Sayın müftümüzden özür dinlemelerini bekliyoruz. Yapılan haksızlık ve iftara, kimsenin yanına kalmayacak yasal yollarla bedeli ödetileceğine inanıyoruz. “

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Editör: Bülent Çakır
Etiketler: EZAN, VE, DİN, GÖREVLİLERİNDEN, RAHATSIZLAR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı