EĞİTİMİ İHMAL EDEN KÖLE OLMAYA MAHKÛMDUR
Haber
23 Kasım 2020 - Pazartesi 19:21 Bu haber 861 kez okundu
 
EĞİTİMİ İHMAL EDEN KÖLE OLMAYA MAHKÛMDUR
CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş 24 Kasım Öğretmenler günü dolaysıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Gündem Haberi
EĞİTİMİ İHMAL EDEN KÖLE OLMAYA MAHKÛMDUR

Mesajında eğitimin önemine dikkat çeken Ataş “Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

Eğitim sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen uluslar, başka ulusların kölesi olmaya mahkûmdurlar. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.

Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir. Öğretmenler Gününün amacı öğretmenin toplumdaki yeri ve rolü önemi ve değeri nedir, sorunlarını belirlemek ve öğretmeni olması gerekli yüce oruna oturtmaktır. Öğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte, Öğretmenler Günü, bu fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.

Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, mesaj veya mail gibi iletişim yolları ile hal hatırlarını sormak onlar için en büyük ve en değerli armağan olacaktır.

Tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunar öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: EĞİTİMİ, İHMAL, EDEN, KÖLE, OLMAYA, MAHKÛMDUR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı