DÜĞÜNLERE YENİ DÜZENLEME
Haber
03 Eylül 2020 - Perşembe 11:36
 
DÜĞÜNLERE YENİ DÜZENLEME
Vali Ali Fuat Atik Başkanlığı’nda toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde düğünlere yeni düzenleme getirildi.
Yaşam Haberi
DÜĞÜNLERE YENİ DÜZENLEME

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik olağanüstü toplandı, toplantıda korona virüse (Kovid-19) karşı yeni tedbirler görüşülerek düğünlere yeni düzenleme getirildi. Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, sokak düğünleri, kına gecesi ve nişan gibi törenleri yasaklayarak sadece nikah törenlerine izin verdi.

 

2. dereceye kadar yakını olmayan 65 yaş ve üstü ile 15 yaş ve altının nikah törenine katılımı yasaklandı.

 

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, korona virüs salgınına karşı yeni tedbirleri açıkladı. Alınan kararlar doğrultusunda sokak düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi ve nişan gibi etkinlikleri yasakladı. Sadece nikah töreni şeklinde yapılacak olan düğünlere 1 saat sürmesi şartı ile izin verildi. Düğün salonlarında yapılacak nikah törenlerinde ise pist alanları kapalı tutulacak. Ayrıca törenlerde kapalı su dışında her türlü yiyecek ve içecek ile oyun oynanması yasaklandı. Yayımlanan genelgede birince ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üstü ile 15 yaş ve altı vatandaşların katılımları yasaklandı. Nikah törenlerine en az bir kamu görevlisi bulunarak denetim yapılmasına karar verildiği açıklandı.

 

Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine.

 

Aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliğiyle karar verildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DÜĞÜNLERE, YENİ, DÜZENLEME,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı