DOĞASEVER BAŞKAN DAVET ETTİ, 10 KİLOMETRE YÜRÜDÜLER
Haber
25 Kasım 2019 - Pazartesi 18:36
 
DOĞASEVER BAŞKAN DAVET ETTİ, 10 KİLOMETRE YÜRÜDÜLER
Denizli Doğa Yürüyüş Spor Kulübü Derneği (DOĞADEN) üyesi dağcılar, Çal kısık Kanyonu Yürüyüşünde tarih ile iç içe muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdi.
Kültür Haberi
DOĞASEVER BAŞKAN DAVET ETTİ, 10 KİLOMETRE YÜRÜDÜLER

Dernek Başkanı İbrahim Yavuz Keskin, “Çal’ın doğasever başkanı Fethi Akcan’ın davetiyle muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdik. Kanyonun ve Büyük Menderes Vadisi’nin güzelliği hepimizi bir kez daha büyüledi” derken, Başkan Akcan ise, “Tarihi ve doğal güzellikleri ile Çal, doğaseverler için çekim merkezi oldu” yorumunda bulundu.

 

DOĞADEN’in yürüyüşü Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nden başladı. Büyük Menderes Nehri güzergahından Değirmenderesi mevkisine gelen yürüyüşçüler, buradan kayalık bölgeye tırmandı ve Çal kanyonunun başladığı yerden bitiş noktasına vardı. 10 kilometrelik yürüyüş yolunda tarih ve doğal güzellikleri görün doğaseverler, Kumral Mesireliği’nde yemek molası verdi.  Çal Belediyesi, doğa severlere keşkek ikramında bulundu.

 

DOĞASEVER BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

 

DOĞADAN Başkanı İbrahim Yavuz Keskin, “Çal, doğasever bir başkana sahip olduğu için şanslı. Bizlerde Çal’ı tanımaya başladık. Burada muhteşem yürüyüş yolları ve parkurlar var. Doğa ve tarih ile iç içe yürümek Çal’da mümkün. Çal’ın doğasever başkanı Fethi Akcan’ın davetiyle muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdik. Kanyonun ve Büyük Menderes Vadisi’nin güzelliği hepimizi bir kez daha büyüledi” diye konuştu.

 

AKCAN; “ÇOK SAYIDA TURİST GELECEKTİR”

 

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “İlçemiz tarihi ve doğal güzellikleri ile doğa severlerin, doğa yürüyüşçülerinin, fotoğraf sanatçılarının uğrak yeri haline geldi. Kısık Kanyonu’ndaki çalışmalar bittiğinde bölgeye çok sayıda turistte gelecektir. Tüm planlamalarımızı bunun üzerine yapıyoruz. Bakir bir bölge olan Çal’da bacasız sanayi diye tabir edilen turizmi mutlaka harekete geçirmeliyiz. Bunun için de kararlıyız” dedi.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DOĞASEVER, BAŞKAN, DAVET, ETTİ,, 10, KİLOMETRE, YÜRÜDÜLER,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html