DENİZLİ’NİN İLK MİLLİ MÜCADELE ANITI ÇİVRİL’DE
Haber
02 Nisan 2021 - Cuma 18:47
 
DENİZLİ’NİN İLK MİLLİ MÜCADELE ANITI ÇİVRİL’DE
Çivril’de Milli Mücadele Şehitliği açıldı. Cabar mahallesi Bileşe mezarlığındaki şehitlik dua ve Kur’an tilaveti ile açıldı.
Gündem Haberi
DENİZLİ’NİN İLK MİLLİ MÜCADELE ANITI ÇİVRİL’DE

Çivril Cabar mahallesinde 2 Nisan 1921 yılında Yunan askerleri tarafından çoğunluğu yakılarak katledilen 83 vatandaşın mezarlarının olduğu ‘Milli Mücadele Şehitliği’ açıldı.

 

Denizli’nin ilk milli mücadele şehitliği olarak kayıtlara geçen Cabar Milli Mücadele Şehitliği ve Anıtı'nın açılışı, törenle yapıldı. Törene Vali Ali Fuat Atik, Kaymakam Armağan Önal, Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Türkiye Harp Malülü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitler için saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda Cabar Mahallesi Muhtarı Nuri Kaya, şehitliğin kazandırılmasında büyük emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.

 

Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından Cabar Milli Mücadele Şehitliği ve Anıtı'nın açılışını gerçekleştirdi. Okunan Kur’an- ı Kerim tilaveti ve duaların ardından şehit mezarlarına çiçek bırakıldı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DENİZLİ’NİN, İLK, MİLLİ, MÜCADELE, ANITI, ÇİVRİL’DE,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı