CUMHURİYET BAYRAMI BAYRAK KRİZİ ALTINDA KUTLANDI
Haber
29 Ekim 2020 - Perşembe 20:35
 
CUMHURİYET BAYRAMI BAYRAK KRİZİ ALTINDA KUTLANDI
Cumhuriyet Bayramının 97’ci yılı Çivril’de değişik etkinlikler kutlandı. Kutlama törenine Atatürk posteri krizi damga vurdu. CHP İlçe örgütü, tören alanına Atatürk posteri asılmaması nedeniyle Belediye başkanı Niyazi Vural’a tepki gösterdi.
Gündem Haberi
CUMHURİYET BAYRAMI BAYRAK KRİZİ ALTINDA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çivril’de de düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, 28 Ekim günü saat 13.00’de Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından kutlamaların ilk günkü kısmı sona erdi.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, 29 Ekim günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtı önündeki törende, saygı duruşu ve istiklâl marşının okunmasının ardından günü anlam ve önemine belirten bir konuşma yapıldı. Öğrencilerin okudukları şiirlerin ardından kutlama programı, canlı müzik dinletisi ile devam etti.

Sevilen türkü ve şarkıların seslendirildiği dinleti sonrası tören sona erdi. Kutlamaların son bölümünde, gece havai fişek gösterisi yapıldı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programına; Kaymakam Armağan Önal, Belediye Başkanı Niyazi Vural, Jandarma Komutanı Teğmen Veli Türk, Cumhuriyet Başsavcı Mehmet Sekmen, Siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, askeri erkân, şehit yakını, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: CUMHURİYET, BAYRAMI, BAYRAK, KRİZİ, ALTINDA, KUTLANDI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı