ÇOCUKLAR MASALLARI UNUTMASIN DİYE
Haber
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 20:54
 
ÇOCUKLAR MASALLARI UNUTMASIN DİYE
Çivril’de ‘Anadolu Masal Şenliği’ sertifika töreni düzenlendi. Denizli’de 2019 yılında başlatılan ‘Anadolu Masalları Projesi’ ilk kez bu yıl ilçelerde gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
ÇOCUKLAR MASALLARI UNUTMASIN DİYE

Çivril’de bu yıl ilk defa düzenlenen ‘Anadolu Masal Şenliği’ne katılan öğretmenlere sertifika verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan törene programa katılan öğretmenle rile Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri katıldı.

 

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin, projenin amacının kültürel mirası çocuklara aktarmak olduğunu söyleyerek “uzaktan uygulama ile yapılan masal şenliğimizde yaklaşık 500 öğrencimize Anadolu Masalları anlatıldı. Öğrencilerimiz kültürel mirasımız olan masallarla buluşturularak eğlenceli zaman geçirdi. Etkinliğe katılan öğrencilerimiz kültürel bağlarını biraz daha güçlendirdi. Bu vesile ile Masal Şenliği projesinin gerçekleşmesinde büyük emek harcayan şube müdürlerimiz Muhammet Acun ve Mutlu Dikici’ye ilçe temsilcisi Ayşegül Kılıç ve masal öğretmenlerimiz Gökçe Gürcan, Zühal Erbil, Emine Erdem, Nihal Karaman, İkbal Deniz Korkusuz, Havva Kurt’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Çivril Masal Şenliği proje ekibinde görev alan öğretmenlere sertifikaları Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin tarafından verildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇOCUKLAR, MASALLARI, UNUTMASIN, DİYE,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı