ÇİVRİL MİLLET BAHÇESİNDE ÇALIŞMA BAŞLADI
Haber
24 Eylül 2021 - Cuma 20:39
 
ÇİVRİL MİLLET BAHÇESİNDE ÇALIŞMA BAŞLADI
Çivril Millet Bahçesi inşaatında çalışmalar kesilen kurbanla birlikte başladı. Akgöz mevkiinde başlayan çalışmalara başkan Niyazi Vural da eşlik etti.
Gündem Haberi
ÇİVRİL MİLLET BAHÇESİNDE ÇALIŞMA BAŞLADI

TOKİ tarafından yapılacak olan Millet Bahçesi için ilk çalışmalar başladı. Bünyesinde yürüyüş yolu seyir terası kafeterya ve restoran gibi tesislerin olacağı millet bahçesi bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çivril Işıklı mahallesinde yapılacak olan Millet bahçesi projesinin çalışmaları başladı. Sit alanı içinde olduğu için proje aşaması normal süreçten daha uzun süren Çivril Millet Bahçesi hayata geçiriliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye başkanı Niyazi Vural Çivril ve Denizli için tarihi bir anın yaşandığına dikkat çekerek “Türkiye'nin en güzel Millet Bahçesinin inşaatına başlanmasından dolayı mutluyuz.  Heyecanlıyız. Tarihi bir mekandayız. Işıklı'mızı eski güzel cıvıl cıvıl günlerine geri döndüreceğiz. Çivril'imize, memleketimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Su aynası ile birlikte 70 bin metre kare alan üzerine yapılacak olan Çivril Millet Bahçesi'nde Çocuk oyun alanları, tarihi tanıtım alanları, piknik alanları, cam köprü, kano kiralama alanları, manzara terası, millet kıraathanesi, ahşap teras, piknik alanları, kameriye alanı ve  kamp alanları yer alacak.

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, MİLLET, BAHÇESİNDE, ÇALIŞMA, BAŞLADI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html