ÇİVRİL’İN EN BÜYÜK CAMİSİ YARIM KALDI
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 21:24
 
ÇİVRİL’İN EN BÜYÜK CAMİSİ YARIM KALDI
Çivril’de yapımına başlanan Arap Paşa Cami, mali sıkıntılar yüzünden yarım kaldı. Zor durumda kalan dernek, hayırseverlerden bağış yardımında bulundu.
Yaşam Haberi
ÇİVRİL’İN EN BÜYÜK CAMİSİ YARIM KALDI

2018 yılında Kızılcasöğüt mahallesinde yapımına başlanan ve Çivril’in en büyük camisi olma özelliği taşıyan Arap Paşa Cami, kaba inşaatı bittikten sonra yarım kaldı. Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, caminin tamamlanması için hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

 

Yapımına başlandıktan sonra hızlı bir şekilde kaba inşaatı tamamlanan cami yaşanan son ekonomik durgunluktan sonra bağışların azalmasıyla durdu. Caminin tamamlanması için desteğe ihtiyaç olduğunu belirten dernek başkan Süleyman Karabiga “kaba inşaat ve kubbenin tamamlanmasından sonra caminin iç işleri kaldı. Mihrap, minber, kürsü, taban döşemesi,  kubbenin iç yapımı ve iç nakışlar ile şadırvan, Lavabo ve halılar için desteğe ihtiyacımız var” dedi.

 

Caminin hayırseverlerin desteği ile bugüne kadar geldiğini belirten Karabiga “camimizin arsasını bir hayırsever bağışladı. Aynı şekilde her bir minaresi ve pencerelerini hayırseverler yaptırdı. Bunun yanında beton ve malzeme konusunda birçok vatandaşımızın desteği oldu “dedi.

 

Caminin aynı anda 1000 kişinin ibadet edebilecek kapasitede olduğunun altını çizen ve caminin büyüklüğüne dikkat çeken Süleyman Karabiga “camimizin alt katı Kur’an Kursu olarak planlandı. Namaz kılınacak alan 450 metrekare alana sahip aynı anda 1000 kişi namaz kılabilecek. Dolayısıyla bölgenin en büyük camilerinden biridir” dedi.

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’İN, EN, BÜYÜK, CAMİSİ, YARIM, KALDI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html