ÇİVRİL İKİ TEKER FESTİVALİNE HAZIR
Haber
02 Haziran 2022 - Perşembe 09:13
 
ÇİVRİL İKİ TEKER FESTİVALİNE HAZIR
Çivril’de ‘İki Teker Herkese Yeter’ festivali başlıyor.
Kültür Haberi
ÇİVRİL İKİ TEKER FESTİVALİNE HAZIR

Bu yıl 4’üncüsü yapılacak olan Çivril bisiklet festivalinin hazırlıkları tamamlandı. Çivril Belediyesi ve AKİDAK önderliğinde yapılan festivale yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda bisiklet kulübü ve sporcusunun katılması bekleniyor.

 

Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen Bisiklet festivalinin 4’üncüsü 10 – 12 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Yurt içi ve Yurt dışından birçok bisiklet kulübünün destek verdiği festival için yaklaşık 400 sporcunun Çivril’e geleceği bildirildi.

 

Katılımcılar festivalin ilk gününde Çivril’in önemli tarihi ve turizm noktalarından Beyce Sultan ve Ahmetcik Mesirelik Alanında olacaklar. Bisikletçi ve katılımcılar festival etkinliğin ikinci günü İğdir, Naldanlı, Belkuyu, Belence, Aşağı Çapak, Osmanköy, Işıklı Mahalleleri güzergahında pedal çevirecekler. Festivalin son gününde ise bisiklet turu Beydilli, Gümüşsu, Süngüllü, Çandır, Emirhisar Mahalleleri ile Ahmetçik Mesirelik Alanı rotasıyla tamamlanacak.

 

Düzenlenen etkinlik ile yaklaşık 400 sporcu üç gün boyunca Çivril’in tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı yakalayacak.

 

Festival ile ilgili olarak bilgilendirme ve açıklama yapan Belediye başkanı Niyazi Vural; “ Festivallerle yeşilin ve mavinin buluştuğu eşsiz manzaraya sahip olan Işıklı gölümüzü, çağlar arası kırk kültür tabakasına rastlanan Beyce Sultan Yerleşkesi’ni ve daha nice doğal, tarihi ve doğal güzelliklerimizi ülkemizin dört bir yanından gelen bisiklet severlere tanıtmayı amaçlıyoruz. Bunun yanında ilçemizin bisiklet ve sportif faaliyetlerin çoğalması sosyal, kültürel yapısına katkı sağlayarak bisiklet kültürünün daha da yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Tüm bisiklet severleri festivalimize davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Bisiklet Festivali 11 Haziran Cumartesi akşamı saat 21:00’de düzenlenecek halk konseri ile sona erecek. 

 

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, İKİ, TEKER, FESTİVALİNE, HAZIR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı