ÇİVRİL İKİ AYDA ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI
Haber
13 Ağustos 2020 - Perşembe 10:08
 
ÇİVRİL İKİ AYDA ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI
Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Işıklı gölü Nilüfer sezonunda binlerce kişi tarafından ziyaret edildi.
Turizm Haberi
ÇİVRİL İKİ AYDA ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Denizli’nin tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile ün salan ilçesi Çivril ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Denizli’nin parlayan yıldızı Çivril’i Haziran ve Temmuz ayında binlerce kişi ziyaret etti.

 

Denizli’nin Çivril ilçesinde bulunan ve Ege bölgesinin en büyük tatlı su gölü olan Işıklı gölü, Nilüfer çiçeklerinin açtığı Haziran Temmuz aylarında yoğun ilgi gördü.  Beydilli, Gökgöl ve Seraserli kıyılarından eşsiz bir manzara sunan Işıklı gölü doğal güzelliğiyle ziyaretçileri büyülüyor.

 

Ege bölgesinin en büyük tatlı su gölü olan ve birçok kuş türü ile balığa ev sahipliği yapan Işıklı Gölü, çevresindeki eşsiz doğa ve güzelliği, senede iki ay açan Nilüfer çiçekleri ile fotoğraf ve doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

 

Nilüfer çiçeklerinin açmasıyla gölde başlayan tekne turlarına katılan binlerce günübirlikçinin yanı sıra çok sayıda konaklamalı turiste ev sahipliği yapan Çivril’de tatilciler göl ve doğanın tadını çıkardı. Özellikle Cumartesi ve Pazar günü Seraserli ve Beydilli’de tekne turları erken saatlerde başlarken Gökgöl’de de Dişli Balığı ve Katmer yemek isteyenler dikkat çekti.

Çivril Belediyesi tarafından başlatılan Turizm Master planı çerçevesinde bu yıl Işıklı gölünü binlerce kişi gördü.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, İKİ, AYDA, ZİYARETÇİ, AKININA, UĞRADI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html