ÇİVRİL DOĞALGAZ İHALE SÜRECİ BAŞLADI
Haber
30 Aralık 2020 - Çarşamba 10:53
 
ÇİVRİL DOĞALGAZ İHALE SÜRECİ BAŞLADI
Çivril Doğalgaz hattı için ihale süreci başladı.
Gündem Haberi
ÇİVRİL DOĞALGAZ İHALE SÜRECİ BAŞLADI

Çivril’de 2019 Ocak ayında başlayan Doğalgaz sürecinde yeni bir aşamaya gelindi. Bir yıl önce depolama sistemi ile Çivril’e gelen doğalgazda, Baklan Çivril arası nakil boru battı için ihaleye çıkılıyor.

 

Hava kirliliğinin önlenmesi ve konforlu ısınmanın vazgeçilmezi doğalgaz ile geç tanışan Çivril’in sabırsızlıkla beklediği çalışmalar aralıksız devam ederken Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural Baklan Çivril Doğalgaz boru hattı için ihale sürecinin başladığı müjdesini verdi.

 

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın Ankara’da Botaş Genel Müdürlüğünde yaptığı çalışmalar sonrasında Baklan’dan Çivril’e gelecek olan 31 kilometrelik Doğalgaz boru hattı ihalesinin 27 Ocak 2021 günü Ankara'da yapılacağı duyuruldu.

2019 son günlerinde Çivril Şehitler mahallesinde ilk doğalgazın kullanılmaya başladığını belirten ve çalışmalar hakkında bilgi veren başkan Vural “Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Doğalgazın ilçemize gelmesine vesile olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve şehrimize, milletimize ve memleketimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, DOĞALGAZ, İHALE, SÜRECİ, BAŞLADI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı