ÇİVRİL DEVLET HASTANESİ SIFIR ATIK BELGESİ ALDI
Haber
22 Ocak 2021 - Cuma 18:24
 
ÇİVRİL DEVLET HASTANESİ SIFIR ATIK BELGESİ ALDI
Çivril Devlet Hastanesi Denizli’deki beş hastaneden biri oldu.
Sağlık Haberi
ÇİVRİL DEVLET HASTANESİ SIFIR ATIK BELGESİ ALDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Çivril Devlet Hastanesi, sıfır atık yönetim sistemini uygulamaya geçirerek “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

 

Denizli’de bulunan 100 yatak üstü binaya sahip olan Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi, 12 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği'nce, Sıfır Atık Yönetim Sistemini kurarak Çevre Yönetim Birimi koordinatörlüğünde, atık oluşumunun önlenmesinden başlayarak, atıkların azaltılması, kaynağında ayrı biriktirilmesi, geçici depolanması, ayrı toplanması, taşınması ve işlenmesi süreçlerinin hepsini içine alan Sıfır Atık Yönetim Sistemini başarı ile tamamladı. Çalışmanın tamamlanmasının ardından Çivril Devlet Hastanesi, Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü onayı ile “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

 

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefiyle uygulanan ‘Sıfır Atık Projesi' kapsamında yürütülen çalışmaların öneminin büyük olduğunu belirterek daha yeşil, temiz yaşanabilir bir doğa ve dünya için sıfır atık projesine tam destek verdiklerini söyledi. Öztürk yaptığı açıklamada “Sağlık kuruluşlarımızda görev yapan sağlık personellerine yönelik olarak atık yönetimi eğitimleri verildi, sıfır atık yönetiminin başarılı olabilmesi için farkındalık çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalara hastanelerimizin tüm birimlerinde çalışan personellerimizin yüksek duyarlılık göstermesi sonucu hastane içi işleyiş sürecinin tamamlanmasının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulunuldu ve Müdürlüğün değerlendirmesi sonucunda hastanemiz, ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazandı. Sıfır atık yönetim sistemini kurarak bu alanda yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Proje çalışmalarımız, diğer hastanelerimizde de devam etmekte olup onlar da yakın zamanda ‘sıfır atık belgelerini’ alacaklar” diye konuştu.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, DEVLET, HASTANESİ, SIFIR, ATIK, BELGESİ, ALDI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html