ÇİVRİL’DE TARİHE KAZANDIRILACAK ÇOK ESER VAR
Haber
04 Kasım 2020 - Çarşamba 19:06
 
ÇİVRİL’DE TARİHE KAZANDIRILACAK ÇOK ESER VAR
Çivril Belediyesi Kasım ayı Meclis toplantıları tamamlandı. Kasım ayı Meclis toplantısında Çivril Belediyesinin Tarihi Kentler Birliğine üye olması kabul edildi.
Siyaset Haberi
ÇİVRİL’DE TARİHE KAZANDIRILACAK ÇOK ESER VAR

Çivril Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Vali Recep Yazıcıoğlu Konferans salonunda yapıldı. Birinci birleşim, birinci oturumun Pazartesi gün yapıldığı toplantının 4 Kasım Çarşamba gün yapılan ikinci birleşim birinci oturumunda Belediye Dolu – Boş memur kadrolarında iptal ve ihdas işlemlerinin yapılması konusu ile Çivril Belediyesinin Tarihi Kentler Birliğine üye olup olmaması görüşüldü. Komisyon raporu doğrultusunda Tarihi Kentler Birliğine üye olunması oy birliği ile kabul edilirken Birlik üyeliğine asil üye olarak AK parti Meclis üyesi Mehmet Tüzün, yedek üye olarak MHP Meclis üyesi Lütfi Karaman seçildi.

 

Oylama sonrası meclise teşekkür eden ve bilgilendirme yapan meclis başkanı Niyazi Vural Çivril’in beş bin yıllık tarihe sahip bir kent olduğunu belirterek “Çivril, birliğe üye birçok kentten daha eski tarihe sahip bir kent. Türkiye’de en fazla Höyük Çivril’de ve Çivril’de tarihe kazandırılacak çok eser var, bunlar için teknik desteğe ihtiyaç var bu eserleri ayağa kaldırmak için Birliğin katkı sağlayacağını düşünüyoruz. İlçemizin doğal, kültürel ve tarihi mirasını koruyarak, geleceğe taşıma adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aldığımız kararların memleketimize hayırlar getirmesini diliyor, tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’DE, TARİHE, KAZANDIRILACAK, ÇOK, ESER, VAR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı