ÇİVRİL’DE ÇOCUKLAR BU BAYRAMDA MUTLU
Haber
30 Temmuz 2020 - Perşembe 08:13
 
ÇİVRİL’DE ÇOCUKLAR BU BAYRAMDA MUTLU
Çivril’de Ramazan ayında başlayan iyilik hareketi Kurban Bayramı öncesinde de devam ediyor.
Yaşam Haberi
ÇİVRİL’DE ÇOCUKLAR BU BAYRAMDA MUTLU

Çivrilli hayırsever iş insanı Kurban Bayramı öncesinde maddi durumu olmayan ihtiyaç sahipleri aile çocuklarına kıyafet ve ayakkabı yardımında bulundu. Ramazan ayında başlayan dayanışma hareketi ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının yüzleri Kurban Bayramında da güldü.

 

Çivril’de Kurban Bayramı öncesi maddi durumu yeterli olmayan ailelerin ihtiyaçları karşılanırken anne ya da babası olmayan veya maddi durumu zayıf olan çocukların bayramlıkları alındı. Onlarca çocuk gittikleri mağazada reyonlardan istedikleri kıyafetleri alarak bayramlıklarına kavuştu.

 

Yapılan yardımdan dolayı çok mutlu oldukları görülen çocuklar hayırsever vatandaşa teşekkür ederken “Bize ayakkabı ve kıyafet aldıkları için çok mutluyuz.  Amcalara çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldun. Bayram da aldıklarımız kıyafetleri giyeceğiz” diyerek mutluluklarını dile getirdiler.

 

Ramazan ayında başlatılan Veresiye defteri ödeme ve bayramlık kıyafet alma hareketinin yıl boyunca düzenli olarak sürdürüleceği ve maddi durumu olmayan aileler ile çocuklara eğitim, gıda, kıyafet yardımı yapılmaya devam edileceği belirtildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’DE, ÇOCUKLAR, BU, BAYRAMDA, MUTLU,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı