ÇİVRİL’DE 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI
Haber
16 Temmuz 2021 - Cuma 07:34
 
ÇİVRİL’DE 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI
15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü Çivril’de farklı etkinliklerle kutlandı. Kutlama ve anma programının ilk bölümünde Şehitler Mahallesinde bulunan şehitlik ziyareti ile başladı.
Gündem Haberi
ÇİVRİL’DE 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI

Çivril’de hain darbe girişiminin 5. yıl dönümü, gündüz programının ardından akşam saatlerinde Cumhuriyet meydanında düzenlenen program ile devam etti.

 

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması dinlendi. İmamların okuduğu Kuran’ı Kerim tilavetinden sonra Belediye başkanı Niyazi Vural konuşma yaptı Vural konuşmasında Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliği parçalamaya yönelik gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin milletin eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği ile bertaraf edildiğini söyledi. Başkan Vural, "5'inci yılında bir taraftan memleketimizin 251 yiğit evladını bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer taraftan da dünyada eşine az rastlanır şanlı bir zafere şahit olmanın gururunu yaşıyoruz. Aziz milletimiz gerçekleştirilen bu hain darbe girişimine karşı tek yürek olup tıpkı Çanakkale'de Kurtuluş Savaşında olduğu gibi vatan ve bayrak aşkı ile karşı koyarak adeta çelikten bir set oluşturmuştur. Ülkemizin birlik ve beraberliği ile milletimizin geleceğine kast edenlere milli irade geçilmez demiştir" dedi.

 

Konuşmaların ardından Mehter takımı konseri ve Fener Alayı yapıldı. Sabah 04.00’e kadar süren anma programında davetlilere gecenin ilerleyen saatlerinde çorba ve çay ikramı yapıldı.

Cumhuriyet meydanındaki törenlere Kaymakam Armağan Önal ile birlikte daire müdürleri ve protokol üyeleri katıldı.

 

15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma günü kutlamaları kapsamında Belediye Başkanı Niyazi Vural şehit ailelerini ziyaret etti.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’DE, 15, TEMMUZ, MİLLİ, BİRLİK, GÜNÜ, KUTLANDI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı