ÇİVRİL CHP NUTUK DAĞITTI
Haber
31 Ağustos 2021 - Salı 08:36
 
ÇİVRİL CHP NUTUK DAĞITTI
CHP Çivril İlçe örgütü 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Nutuk dağıttı.
Ekonomi Haberi
ÇİVRİL CHP NUTUK DAĞITTI

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Çivril’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Çivril örgütü Nutuk dağıttı. Tören sonrası açılan stantta vatandaşlara Nutuk dağıtan parti yöneticilerine eski Belediye başkanı Hakkı Aslan’da destek verdi.

 

Kutlamalar kapsamında Atatürk anıtına çelenk bıraktıktan sonra meydanda açtıkları stantta vatandaşlara Nutuk dağıtan CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş “30 Ağustos Zafer Bayramı, bütün yurtta olduğu gibi Çivril’de de coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos, işgalcilere karşı yokluk ve yoksulluk içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı tam bağımsızlık mücadelesi, bir kararlılığın, direnişin kanıtıdır” dedi.

 

Çivril’de 30 Ağustos günü Düşman işgalinden kurtulduğunu dile getiren CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, bu konuda ise; “8 Ocak 1921 tarihinde başlayan Yunan İşgali, kahraman Çivril halkının kendi Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’ni örgütlemesi ile başlattığı mücadele sonunda 523 günlük işgal 30 Ağustos 1922 günü bitirilmiş ve güzel Çivril’imiz kurtulmuştur.

 

Her anı büyük mücadelelerle geçen bu süreçte aziz milletimiz, bu zaferle hiçbir koşulda esareti ve işgali kabul etmeyeceğini, özgürlüğü ve istikbali için tek vücud olarak kanının son damlasına kadar mücadele edeceğini bütün dünyaya göstermiştir.

 

Be vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı büyük coşkuyla kutluyoruz. O günleri ve milli mücadeleyi daha iyi anlayabilmemiz için büyük Atatürk’ün Nutuk eserini halkımıza dağıttık. Bu vesile ile, 30 Ağustos Büyük Zafer’in 99. Yıl dönümünde başta Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi Rahmet, Minnet ve Şükranlarımla yad ediyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, CHP, NUTUK, DAĞITTI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı