ÇİVRİL BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI
Haber
10 Nisan 2020 - Cuma 21:22
 
ÇİVRİL BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI
Çivril Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara dağıtılmak üzere maske üretimine başladı.
Gündem Haberi
ÇİVRİL BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Çivril Belediyesi Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yıkanabilir maske üretimine başladı. Halk Eğitim Merkezinde görevli Dikiş – Nakış öğretmenleri tarafından steril ortamlarda dikilen maskelerin hafta içinde dağıtımına başlanacağı belirtildi. Çivril Belediyesinin malzeme ve kumaş tedarikinin yapacağı üretimde Halk Eğitim Merkezi Öğretmenleri de dikim işini yapacaklar.

 

Maske üretiminin başlamasıyla Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Çivril belediye başkanı Niyazi Vural üretimde emeği geçenlere teşekkür ederek “Korona virüs tedbirleri kapsamında İlçe Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte Öğretmenlerimizin emekleri, Belediyemizin destekleriyle maske üretimine başladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Halk eğitim merkezi Müdürü Ramazan Eroğlu ile birlikte dikim ve üretim atölyelerinde incelemelerde bulunana Başkan Vural Çivril’de yaşayan vatandaşların korona virüse karşı korunması amacıyla harekete geçtiklerini bu kapsamda Halk eğitim Merkezi ile birlikte maske üretimine başladıklarını belirtti. Günlük Ortalama 300 maske üretiminin hedeflediği çalışmada virüsle mücadele kapsamında üretimin hastalık tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar sürmesi planlanıyor.

 

Yıkanabilir maskelerin hafta içinde Belediye tarafından toplu yaşam alanları ve Pazar yerinde dağıtılması bekleniyor.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, BELEDİYESİ, MASKE, ÜRETİMİNE, BAŞLADI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı