ÇİVRİL BAL’DA OLMALI
Haber
11 Nisan 2021 - Pazar 13:05
 
ÇİVRİL BAL’DA OLMALI
Yeşil Çivril Belediye spor kesinlikle BAL’da olmalı. Çivril Spor 'un Hedefi ortalarda kalalım olamaz.
Spor Haberi
ÇİVRİL BAL’DA OLMALI

Işıklıspor kulüp başkanı Emrah Ay, Çivril Belediyespor’un Bölgesel Amatör Lig’de olması gerektiğini söyleyerek göreve talip olduğunu belirtti.

Amatör sporun başarılı sporcu, çalıştırıcı ve Kulüp başkanı Emrah Ay, Çivril’in takımlar bazında amatör liglerde hakkıyla temsil edilemediğini iddia etti. Işıklı Spor Kulüp başkanlığı yapan Ay “Çivril gibi amatör lig takım ve sporcusunun bol olduğu bir bölgede Yeşil Çivril Spor, Bal’da ilçemizi temsil ediyor olmalı” dedi. Çivril’de bulunan futbol kulüplerinin alt yapıdan Çivril Spor’a sporcu yetiştirmesi gerektiğini belirten Ay “Beşiktaş’a, Milli takıma sporcu yetiştirmiş bir ilçenin kendi sporcusunu yetiştirmesi gerek. Çivril’de Amatör ligde oynayan her takım Yeşil Çivril Spora oyuncu yetiştirmeli. Yeşil Çivril Belediye spor BAL’da ilçemizi ve bölgemizi temsil etmeli” dedi. Futbol ve tüm spor branşlarında alt yapının önemli olduğuna değinen Ay, “Çivril başta Denizlispor olmak üzere Ege Bölgesinde her ligde mücadele eden takımlara oyuncu yetiştiren bir kulüp olmalı” dedi.

 

Çivril ortaya oynayan bir takım olamaz

 

Denizli’de Sarayköyspor, Çal Belediye spor, Serinhisar gibi takımların Bal’da mücadele ettiğine dikkat çeken Emrah Ay “Denizli’de birçok ilçe takımı BAL’da mücadele ediyor. Çivril bu takımlardan daha kötü ya da küçük değil. Her şey zihniyet ve istemekte. Kızılcabölüksor eğer 3.ligde oynuyorsa Çivril’de oynamalı. Yeşil Çivril Belediye sporun hedefi asla ligin ortasında güvenli yerde kalayım olamaz” dedi.

 

Ara iyi değerlendirilmeli

 

Salgın nedeniyle liglere verilen aranın iyi değerlendirilmesi ve yeni bir yapılanma ile gelecek sezona iyi bir takım kurulması gerektiğini belirten Emrah Ay “iki sezondur maçlar oynanmıyor. Futbolcular ve yöneticiler spordan uzak kaldı. Bu süreç iyi değerlendirilmeli ve ligler yeniden başlayan kadar yeni yerli güçlü ve genç bir takım kurulup çalışmalara ara vermeden devam etmeliyiz. Çivril’in yeri Bal olmalı. Hedefimiz büyük olursa başarı kendiliğinden gelir” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, BAL’DA, OLMALI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html