ÇİFTÇİ VE ZABITA DOLU BOMBASI ARAMAYA ÇIKTI
Haber
05 Mayıs 2022 - Perşembe 19:13
 
ÇİFTÇİ VE ZABITA DOLU BOMBASI ARAMAYA ÇIKTI
Bulutlara rağmen yağmur yağmayınca çiftçiler zabıta ile dolu savar avına çıktı.
Gündem Haberi
ÇİFTÇİ VE ZABITA DOLU BOMBASI ARAMAYA ÇIKTI

Çivril’li çiftçiler bazı meyve bahçelerinde bulunan ve yağmur bulutlarını dağıttığı iddia edilen ‘Dolu Topu’ için arazide devriye atıyor.

 

Ege bölgesi ve yurdun değişik yerlerinde etkili olan yağışlardan Çivril’in faydalanamadığını iddia eden çiftçiler, yağmur yağmamasının sebebinin çalıştırılan Dolu savar topları olduğunu iddia ederek bazı meyve bahçelerinde bulunan Dolu Savar toplarını kontrol ve denetlemeye çıktı.  

 

Belediye Başkan yardımcısı Alaettin Yalçın ve zabıta ekipleri ile Tokça, Karayahşiler Bekirli mahallerinde devriye atan Zabıta ve çiftçiler meyve bahçelerinde bulunan cihazları kontrol ederek bahçe sahiplerinden bilgi aldı. Kontrol ve denetimle ilgili olarak açıklama yapan Belediye başkan yardımcısı Alaettin Yalçın çiftçi ve üreticilerden gelen yoğun şikâyet üzerine Çivril - Baklan arasında bulunan özel meyve bahçelerini Zabıta ve çiftçiler ile birlikte denetlemeye çıktıklarını belirterek “Çivril Belediyesi Zabıta müdürlüğümüz ile birlikte dolu savar isimli aracın Çivril sınırlarında içerisinde tespitini yapılmamıştır, çalışmalarımız devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızdan dolu savar isimli cihazın çalışırken tespit edilmesi halinde Belediye ve zabıtaya bilgi vermelerini önemle rica ederim” dedi.

 

Çivril’de daha önceki yıllarda ilçe sınırları içinde bulunan bazı bahçelerdeki Dolu Topu cihazı, kullanıldığı ve yağmur bulutlarının dağıttığı iddiası ile söktürülmüştü.

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: ÇİFTÇİ, VE, ZABITA, DOLU, BOMBASI, ARAMAYA, ÇIKTI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı