ÇEVAK’TAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE, BURS VERENLERE TEŞEKKÜR
Haber
08 Haziran 2022 - Çarşamba 09:19
 
ÇEVAK’TAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE, BURS VERENLERE TEŞEKKÜR
Çevak, 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının son burslarını öğrencilerin hesaplarına yatırdı.
Eğitim Haberi
ÇEVAK’TAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE, BURS VERENLERE TEŞEKKÜR

Vakıftan yapılana açıklamada 2021 – 2022 eğitim sezonunda ÇEVAK olarak 170 yükseköğrenim öğrencisine burs verildiği belirtilerek bursların verilmesinde emeği geçen Çivrilli iş insanı ve esnaf ile gönüllülere teşekkür edildi.

 

Merhum iş insanı Kadir Kameroğlu tarafından öğrenim gören Çivrilli üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla 1993 yılında kurulan Çivril Eğitim Vakfı (ÇEVAK) 2021 -2022 yılında 170 öğrenciye aylık 300 olmak üzere toplam 51.000 verildiğini açıkladı.

 

Çevak Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Güngören vakıf olarak her yıl dafa fazla öğrenciye ulaşmaya çalıştıklarını belirterek “Çevak olarak her yıl elimizden geldiğince çok öğrenciye yeterli miktarda burs vermek için çabalıyoruz. Geçtiğimiz öğrenim döneminde 170 öğrencimize ulaştık ve 8 ay boyunca düzenli olarak burslarını hesaplarına yatırdık. Bu yıl Çivrilli Gönültaşlarımızla farklı bir çalışma yaparak burs veren gönüllü sayımızı arttırdık. 28 Kasım 2021 tarihinde Çivril’deki hemşerilerimizle beraber olup vakfımıza desteklerini istemek için toplantı yaptık. Toplantıda beraber olduğumuz hemşerilerimiz destek vereceklerine söz verdiler ve 2021 - 2022 öğretim yılında bu sözlerini fazlasıyla yerine getirdiler. Bizde bu sayede170 öğrencimizin bursunu 8 ay boyunca kendilerine gönderdik. Hemşerilerimizin bu davranışı vakıf yönetimi olarak bizi çok mutlu etti ve motivasyonumuzu artırdı.

 

Şimdiye kadar Çivril'den yeteri kadar destek alamayışımızın sebebinin de kendileriyle yakın iletişim kuramayan bizler olduğu kanaatine vardık. Bunun üzerine aramızda ki bağları güçlendirmek ve memnuniyetimizi dile getirmek için 2 - 4 Haziran tarihleri arasında tekrar Çivril'e giderek bize destek veren ve ulaşabildiğimiz hemşerilerimizi iş yerlerinde mekânlarında ziyaret edip sohbet ettik. Bütün hemşerilerimiz sağ olsunlar bize çok yakınlık gösterdiler ve ikramlarıyla ağırladılar. Kurulmuş olan bu güzel bağların devam etmesinin kendilerini çok mutlu edeceğini söylediler. İyi ki geldiniz bizlerle temasa geçtiniz öğrencilerimize yardım etmemize vesile oldunuz diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler ve bizleri de çok onurlandırdılar. Ulaşamadığımız diğer hemşerilerimizin de bize destek verip katkı sunacağı kanaatine vardık.

2021 - 2022 ders yılında burs veren aşağıda isimleri yazılı olan hemşerilerimize canı gönülden teşekkür edip şükran duygularımızı sunarken 300 TL olan aylık öğrenci burumuzu da 2022 - 2023 eğitim yılında 400 TL yapacağımızı duyurur saygılar sunarız” dedi.

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: ÇEVAK’TAN, ÖĞRENCİLERE, MÜJDE,, BURS, VERENLERE, TEŞEKKÜR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı