ÇALLILAR BERNA ÖZTÜRK’TEN DOKTOR SÖZÜ ALDI
Haber
28 Şubat 2020 - Cuma 07:53
 
ÇALLILAR BERNA ÖZTÜRK’TEN DOKTOR SÖZÜ ALDI
Denizli İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Berna Öztürk, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ve Çallı 7 muhtarı makamında ağırladı. Başkan Fethi Akcan ile muhtarlar Müdür Öztürk’ten doktor talebinde bulundu.
Sağlık Haberi
ÇALLILAR BERNA ÖZTÜRK’TEN DOKTOR SÖZÜ ALDI

Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çallı hayırseverlerin katkılarıyla yapılan hastanemizin eksikleri bulunuyor. En önemli eksikliğimiz ise genel cerrah uzmanı ile çocuk doktoru. Çal Devlet Hastanesi, Çal yöresinde yaşayan yani çevre ilçelerde yaşayan insanlarımıza da hizmet veriyor. Küçücük operasyonlar için insanlarımız Denizli merkeze gitmek zorunda kalıyor. Çal’da verilen sağlık hizmeti standartının yükseltilmesi gerekiyor. Doktor eksikliği nedeniyle halkımız verimli hizmet alamıyor” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise, Çal Devlet Hastanesi’ne genel cerrah ile çocuk doktorunun en kısa zamanda atamasının yapılması için elinden geleni yapacağını söyledi, “Çal Devlet Hastanesi ile ilgili bazı sıkıntılarımızın olduğu bir gerçek. Bize düşen görevde bu sıkıntıları çözümlemek. Çal’a doktor ataması için elimden geleni yapacağım. Önümüzdeki günlerde Çal’a gideceğim ve Belediye Başkanı Akcan’ın da katılacağı toplantıda hastanenin genel sorunları ile ilgili genel değerlendirmede bulunacağız. Yeni bir planlama gündemimizde. Başkan Akcan’ın şahsında Çal’a söz veriyorum; Doktor ihtiyaçları giderilecektir” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇALLILAR, BERNA, ÖZTÜRK’TEN, DOKTOR, SÖZÜ, ALDI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı