BELEDİYE VE KIZILAY AŞURE DAĞITTI
Haber
19 Ağustos 2021 - Perşembe 19:08
 
BELEDİYE VE KIZILAY AŞURE DAĞITTI
Çivril Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla Aşure dağıttı. Başkan Vural vatandaşa ikram ettiği aşurenin tadına bakmayı ihmal etmedi.
Yaşam Haberi
BELEDİYE VE KIZILAY AŞURE DAĞITTI

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Muharrem Ayı ve Aşure Günü dolayısıyla Belediye önünde vatandaşa aşure dağıttı.10 kazan aşurenin dağıtıldığı günde vatandaşların mutlu ve memnun olduğu gözlendi.

 

Çivril Kızılay şubesi ve Çivril Belediyesi tarafından Aşure günü dolayısıyla program düzenlendi. Çivril Belediye binası önünde düzenlenen Aşure programında çok sayıda vatandaş ile AK Parti İlçe başkanı Halil Ertuğrul katıldı. İlçe Müftüsü tarafından okunan duanın ardından başlayan dağıtıma çok sayıda vatandaş katıldı. Duanın ardından kısa bir konuşma yapan Başkan Niyazi Vural Aşure ve Muharrem ayının önemine değinerek “

 

"Muharrem ayı bizler için önemli aylardan bir aydır. Bu ayda acıların yaşandığı, güzelliklerin yaşandığı  zamanlar oldu. İslam tarihinde bizi derinden etkileyen olaylar oldu. Bundan tam 1382  yıl önce Kerbela'da Peygamber efendimizin (sav)  torunu  Hz. Hüseyin  aç ve susuz bırakılarak hunharca şehit edildi. Bizlerde şehitlerin efendisi peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin efendimizi ve tüm kerbela şehitlerini rahmetle ve minnetle anıyoruz. Muharrem ayının 10 günü gerçekleşen Aşure günü bizleri bir araya getiren kardeş olduğumuzu ortaya koyan bir gündür. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Aşure şifa olsun. Bundan sonra da sağlıklı ve sıhhatli günlere vesile olsun. Aşurenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor,  Aşure ve Muharrem ayının tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynayan 10 kazan Aşure Belediye Başkanı Niyazi Vural ile Kızılay Şube başkanı Muhammed Özkan ve AK parti İlçe başkanı tarafından dağıtıldı.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BELEDİYE, VE, KIZILAY, AŞURE, DAĞITTI,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html