BELEDİYE HİZMET, EMNİYET VE HÜKÜMET BİNASI YAPILACAK
Haber
01 Mart 2021 - Pazartesi 23:39
 
BELEDİYE HİZMET, EMNİYET VE HÜKÜMET BİNASI YAPILACAK
Mart ayı meclis toplantısı öncesi gündem dışı konuşma yapan Belediye başkanı Niyazi Vural Belediye Hizmet binası, Emniyet Müdürlüğü ve Hükümet Binasının şimdiki Hükümet binasının olduğu alana yapılacağını söyledi.
Siyaset Haberi
BELEDİYE HİZMET, EMNİYET VE HÜKÜMET BİNASI YAPILACAK

Son bir aylık çalışmaları, Ankara ziyaretleri ve görüşmeleri hakkında Meclis üyelerine bilgi veren başkan Vural Çivril’e İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bir çok tesis ile hizmet binasının yapılacağı müjdesini verdi.

 

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural Mart ayı Belediye Meclis toplantısı öncesi gündem dışı söz alarak değerlendirmelerde bulundu. Meclis üyelerine Ankara ziyaretleri ile Denizli’de yaptığı görüşmeler hakkında bilgi veren Vural Belediye Hizmet binası, emniyet Müdürlüğü binası ve Hükümet binasının içişleri Bakanlığı tarafından şimdiki Hükümet binasının olduğu alana yapılacağını söyledi. Eski Hükümet Binasının korunacağına dikkat çeken Vural “taş bina korunarak şimdiki hükümet binasının olduğu bina yıkılacak ve İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan bir proje ile Hükümet, Emniyet ve Belediye Hizmet binamız aynı alana yapılacak” dedi.

 

Gençlik ve Spor Bakanının Denizli ziyareti sırasında hazırladıkları proje dosyalarını bakana verdiklerini belirten başkan Vural “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafımızdan Çivril’e beş adet halı saha yapılacak bunun yanı sıra Geleneksel Sporlarımız için de bir alan sözü aldık” dedi.

 

Orman Bakanlığı tarafından Çivril’e iki mesire alanı yapılacağını da belirten Başkan Vural “Orman Bakanlığımıza sunduğumuz iki projemiz inşallah kabul edildi ve biri Beydilli diğeri Kufi çayı sahasında iki mesire alanı yapımına başlanacak” dedi.

 

Başkan Vural konuşmasının son bölümünde 21’inci ölüm yıldönümünde Özay Gönlümü andı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BELEDİYE, HİZMET,, EMNİYET, VE, HÜKÜMET, BİNASI, YAPILACAK,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı