BELEDİYE 1 MİLYON 691 BİN LİRA TAZMİNATLA KARŞI KARŞIYA
Haber
09 Aralık 2020 - Çarşamba 10:39
 
BELEDİYE 1 MİLYON 691 BİN LİRA TAZMİNATLA KARŞI KARŞIYA
Çivril Belediyesi 2015 yılında yapılan bir anlaşamadan dolayı tazminatla karşı karşıya.
Gündem Haberi
BELEDİYE 1 MİLYON 691 BİN LİRA TAZMİNATLA KARŞI KARŞIYA

Çivril Belediyesi ve LUKOIL Petrol şirketi arasında imzalanan satış anlaşmasından dolayı, Çivril Belediyesi 216 BİN Dolar tutarında bir tazminat ile karşı karşıya kaldı. 2015 yılında Çivril Belediyesi ve LUKOIL firması arasında imzalanan 5 yıllık intifa hakkı anlaşmasının süresinin dolmasına günler kala Belediyenin anlaşmada yer alan satış kotasını yakalayamadığı ortaya çıktı. Yapılan anlaşma gereği beş yıllık süreçte belli miktarda satış yapması gereken istasyonun vaat edilen rakamları yakalayamadığı, dolayısıyla anlaşma yapılırken Belediyeye ödenen ücretin geri alınması gerektiği belirtildi. Ödenmesi gereken tazminatın bugünkü dolar kuru ile 1 Milyon 691 BİN 575 Liraya karşılık geldiği belirtildi.

 

Dönemin belediye başkanı tarafından imzalanan anlaşma gereği Çivril Belediyesi belli miktarda akaryakıt satmayı taahhüt etmiş LUKOIL firması da anlaşma karşılığında Belediyeye komisyon ödemesi yaptı.

 

Aralık ayı meclis ayında mecliste görüşülen tazminat Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

 

Perşembe gün yapılacak Meclis toplantısında görüşülecek komisyon raporuna göre Belediye Akaryakıt istasyonunun LUKOIL olarak devam etmesi ya da 216 BİN Dolar tazminatın ödenmesi karara bağlanacak.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BELEDİYE, 1, MİLYON, 691, BİN, LİRA, TAZMİNATLA, KARŞI, KARŞIYA,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı