BAŞÖĞRETMENİN YOLUNDA AYDINLIK GÜNLERE
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 20:13
 
BAŞÖĞRETMENİN YOLUNDA AYDINLIK GÜNLERE
Necdet Bardan, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bardan mesajında aydınlık günlere öğretmenler sayesinde ulaşılacağının altını çizerek “Başöğretmenin yolunda aydınlık günlere” dedi.
Gündem Haberi
BAŞÖĞRETMENİN YOLUNDA AYDINLIK GÜNLERE

 CHP Parti Okulu Eğitim koordinatörü Necdet Bardan 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla yayınladığı mesajda sözleşmeli ve ücretleri öğretmenlerin durumuna dikkat çekti. Bardan mesajında  “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlanmacı eğitim anlayışının ışığında, ülkemizin çağdaş geleceği için çocuklarımızı ve gençlerimizi büyük bir emek ve özveriyle yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bugünden tezi yok, öğretmenlerimizin durumu iyileştirilmelidir. İvedilikle Öğretmenler Meslek Kanunu çıkartılmalıdır. Öğretmenlerin ek iş yapmadan geçinebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri, insan onuruna yakışır bir ücret verilmelidir. Öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmelidir. Bu konuda verilen ve red edilen yasa teklifi, yeniden gündeme alınarak Meclisteki tüm partilerin desteğiyle çıkartılmalıdır. Öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde birer maaş ikramiye verilmelidir. Sözleşmeli ve ücretli öğretmen uygulamasına son verilmeli, tüm öğretmenler kadroya alınmalıdır” ifadelerine yer verdi.

 

Bardan, öğretmenler günü kutlama mesajını Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile tamamladı: Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Editör: Bülent Çakır
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html