"BAŞKAN SÖZ HAKKIMIZI GASP EDİYOR"
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 00:01
 
"BAŞKAN SÖZ HAKKIMIZI GASP EDİYOR"
CHP ve İYİ Parti ortak basın toplantısı düzenledi. Millet İttifakı, Belediyenin çalışmaları üzerinden Başkan Vural’ı eleştirdi.
Siyaset Haberi

Çivril Millet ittifakı üyeleri düzenledikleri basın toplantısı ile Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural’ı eleştirdi. Başkan Niyazi Vural’ı Meclis toplantısında sarf ettiği ‘Aciz’ sözcüğü üzerinden eleştiren İttifak üyeleri “aciz kim merak ediyoruz” diye sordular. CHP ve İYİ Parti İlçe başkanları, basın açıklamasında hazırladıkları farklı metinleri okuyarak başkan Vural’ı üslup ve çalışmalarına tepki gösterdiler.

 

Çivril CHP ve İYİ Parti İlçe teşkilatları düzenledikleri basın toplantısı ile Belediye başkanı Niyazi Vural’ı eleştirdi. CHP İlçe binasında yapılan toplantıya İlçe başkanları Bedri Ataş ve Elvan Çakmakçı ile Millet İttifakı Meclis üyeleri ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Basın toplantısı CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş’ın hazırladığı metini okuması ile başladı. Ataş okuduğu metinde Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural’ı son meclis toplantısında sarf ettiği ‘Aciz’ sözü üzerinden eleştirerek “Belediye başkanı seçildiğinde tüm Çivrillilerin belediye başkanı olacağını söyleyen Sayın Niyazi Vural, ne yazık ki vaat ettiğinin aksine demokratik bir yönetim anlayışının çok uzağında kalmış, kendisine ve vaat ettiği belediyecilik anlayışına oy vermemiş azımsanamayacak sayıdaki seçmeni temsil eden muhalif belediye meclis üyelerinin, zaman zaman söz hakkını gasp etmiş, kimi zaman itirazlarını alaya almış kimi zaman da mecliste nezaketten uzak bir üslup benimsemiştir. Son olarak millet ittifakı belediye meclis üyelerine ve dolayısıyla başkanın belediye yönetimini eleştiren Çivrilli hemşerilerimize yönelik sarf ettiği ‘’Acizsiniz’’ sözü yukarıda belirttiğimiz demokratik olmayan ve nezaketten uzak yönetim anlayışının son örneği olmuştur” dedi.

 

CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş’ın ardından söz alan İYİ Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı yaptığı konuşmada; “Çivril Belediyesi 2019-2020 faaliyet raporunu açıkladı. Muhalefet olarak at gözlüklerimizi bir kenara bırakıp raporda yer verilen çalışmaları gözden geçirdik. Evet, yapılan işler var. Bunlar için teşekkür ediyoruz. Yapılan işleri de ne yazık ki Çivril ile değil Denizli ile paylaşmayı tercih ediyorsunuz sonda da bizden takdir bekliyorsunuz. Mesela Meclis üyelerinizin ilçeye ektiğiniz şeker otundan haberi var mı? Başkanımızın bir türlü bizi anlamak istemediği olay, biz, yapılan hiç bir şey yok derken seçimlerde verilen vaatlerle alakalı yapılan hiçbir şey yapılmadı diyoruz. Onun haricinde belediye elbette ki günlük faaliyetlerini yapacak. Belediye elbette sokak hayvanlarına bakacak, belediye elbette yol yapacak, belediye elbette Çivril’in tanıtımı için çalışacak, Belediye elbette nikâh kıyacak. Bizim karşımıza bunlarla çıkıp çalışıyoruz demek ne derece doğrudur? 31 sayfalık Çivril Sevdamız adlı kitapçıkta yer alan seçim vaatlerinden henüz bir sayfasını dolduracak kadar bile yapılmadı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte Denizli’de ne varsa Çivril’de de olacak sloganı ile çıktıkları yolda keşke Denizli’de olan her şey Çivril’e de görebilseydik” ifadelerine yer verdi.

 

Basın toplantısı yapılan açıklamaların ardından sona erdi.             

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: "BAŞKAN, SÖZ, HAKKIMIZI, GASP, EDİYOR",
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı