BAŞKAN MUHALEFETİ YOK SAYIYOR
Haber
09 Eylül 2020 - Çarşamba 19:39
 
BAŞKAN MUHALEFETİ YOK SAYIYOR
CHP İlçe başkanı Bedri Ataş Millet ittifakı Meclis üyelerinin Meclis toplantısını terk etmelerini Meclise değil başkan Niyazi Vural’a tepki olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi
BAŞKAN MUHALEFETİ YOK SAYIYOR

Gazetemize yaptığı açıklamada yapılan tepki eyleminin bir günlük tepki olmadığının altını çizen Ataş “Millet ittifakı meclis üyelerinin meclisi terk etmesi bir günlük bir tepki değil bugüne kadar yapılan her meclis toplantısında başkan Niyazi Vural’ın muhalefeti yok saymasına tepkidir” dedi. Niyazi Vural’ın muhalefet tarafından verilen hiçbir önergeyi kabul etmediğini meclis gündemine dahi almadığını iddia eden Ataş “muhalefetin verdiği hiçbir önerge dikkate alınmıyor. Kaybeden Çivril oluyor” dedi.

 

Başkan muhalefeti yok sayıyor

 

CHP İlçe başkanı Bedri Ataş Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural’ın muhalefeti yok saydığını iddia etti. Muhalefet meclis üyelerinin verdiği tüm önergelerin reddedildiğini belirten Ataş, “Çivril için verdiğimiz tün önergeler reddediliyor. Yönetmek bu değildir. Sadece muhalefet verdi diye kamu yararına olan işler bile daha okunmadan meclis gündemine gelemden reddediliyor” dedi. Eylül ayında yapılan Meclis toplantısında Millet İttifakı 10 meclis üyesinin toplantıyı terk etmek zorunda kaldığını belirten Bedri Ataş "Eylül ayı meclis toplantımızda kadın ve gençlerimiz için Belediye bünyesinde bir psikolog görevlendirilmesini ve vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm noktasında yardımcı olmaları için bir önerge hazırladık meclise sunduk verdiğimiz önerge daha gündeme alınmadan hemen reddedildi. Teklif muhalefetten geldiği için hiçbir gerekçe gösterilmeden doğru düzgün okunmadan reddediliyor. Teklifi ne AKP meclis üyeleri dinliyor ne başkan. Yarım ağız okuyup kabul edenler etmeyenler diyerek reddediliyor. Çivril için faydası olacak bir şey varsa bunun muhalefeti iktidarı olmaz kamu yararı varsa teklifi verene bakılmaz siyaset budur” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, MUHALEFETİ, YOK, SAYIYOR,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı