BACAYA OĞUL ÇIKARAN ARILAR KORKUYA NEDEN OLDU
Haber
14 Nisan 2020 - Salı 21:25
 
BACAYA OĞUL ÇIKARAN ARILAR KORKUYA NEDEN OLDU
Çivril’de bir apartmanın bacasına oğul çıkaran arılar apartman sakinlerine korku dolu anlar yaşattı.
Yaşam Haberi
BACAYA OĞUL ÇIKARAN ARILAR KORKUYA NEDEN OLDU

Çivril Çatlar mahallesinde bir apartmanın baca deliğinden içeri giren ve oğul çıkaran arılar apartmanda yaşayanların panik yaşamasına neden oldu. Veterinerlerin müdahale ettiği arı oğulu kovana toplanarak etkisiz hale getirildi.

 

Kimsenin yaklaşamadığı arılara müdahale eden Veterinerler evin içinde yaptıkları çalışmada odaya giren yüzlerce arıyı önce tütsü ile bayıltarak elleriyle topladı ve kovana yerleştirdi. Daha sonra bacanın içinde toplanan binlerce arı ve Kraliçe arıyı yakalamak için apartmanın çatısına çıkan veterinerler, tütsü ile yaptıkları uzun bir çalışmanın ardında arıları etkisiz hale getirerek kovana topladı.

 

Çatlar mahallesindeki evinde bahar temizliği yapan avukat Doğan Bütün büyük bir arı kütlesinin evinin üstünde bir süre uçtuktan sonra baca deliğinden içeri girdiğini fark etti. Arı sayısının çok olmasından endişelenen Bütün, çatı katına çıkarak bacadan arıların yerini tam olarak belirlemeye çalıştı. Doğan Bütün Baca deliğinde toplanan binlerce arı olduğunu fark edince hemen İlçe Tarım Müdürlüğünü arayarak yardım istedi. İlçe Tarım müdürlüğü ve İtfaiyeden arıları toplama konusunda yardım alamayan Doğan Bütün, arıcılık yapan tanıdıklarından yardımcı olmalarını istedi. Olay yerine gelen arıcılar da çözüm üretemeyince devreye Çivril Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler devreye girdi. Olay yerine gelen Veteriner hazırladığı karışımı arılara püskürterek arıları kovana topladı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BACAYA, OĞUL, ÇIKARAN, ARILAR, KORKUYA, NEDEN, OLDU,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı