98. YAŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
Haber
07 Eylül 2021 - Salı 09:00
 
98. YAŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
CHP Çivril İlçe başkanı Bedri Ataş Partisinin kuruluşun 98. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Siyaset Haberi
98. YAŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Ataş mesajında Atatürk’ün Cumhuriyetle birlikte bıraktığı en büyük miraslardan birinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınlayan CHP Çivril İlçe başkanı Bedri Ataş “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir’ diyen büyük devrimci, ebedi önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ÜN yoldaşları; 98’inci yaş günümüz kutlu olsun.

Biz egemenliğin kaynağını ulusta bulduğumuz için cumhuriyetçiyiz. Cumhuriyetçilik kölenin yerinin yurttaşın almasıdır. yurttaşların dini, dili, ırkı ya da etnik kökeni değil, bilinç ve ülkü bağıyla bağlandığı esaslar önemlidir. O siyasal bilinç ve esas bizim için ATATÜRKÜN ALTI OK'UNDA bulunmaktadır.

Milliyetçilik anlayışımız ırk ya da köken tanımadığı gbi ekonomik ve siyasal imtiyaz da tanımaz. Eşitliği esas alır 'YURTTAŞ' Olmanın 'Yurtseverliğimizin ' nişanesidir. Kimsesizlerin kimsesi olan

HALKÇILIK düşüncesi eşlik eder fikrimize. Biz 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyenleriz. Devletçilik, özel yarar ile toplum yaranın dengesi için en önemli ve vazgeçilmez kamusal güvencemizdir. Kendi özel faydasını  toplum faydasının üstünde tutan büyük çıkar grupları dini siyasallaştırarak, istismar etmektedir. Sosyal devlet anlayışımızın adıdır devletçilik. Dayanışmanın , komşusu açken tok yatmamanın çocukların yatağa aç girmeyeceği bir ülkenin hayalidir..

Laiklik ulusal bütünlüğümüzün teminatıdır. Ne din siyasallaştırılmalı, ne de siyaset dinselleştirilmelidir.

Ulusal bütünlüğümüz önünde en büyük tehditlerden biri siyaset alanındakilerin- bugünkü - gibi dini istismar etmesidir.

Bizler devrimcileriz...

Devrimcilik, Cumhuriyet düşmanı saltanat düşkünlerinin; ırkçılığın, kavmiyetçiliğin; ekonomik ve siyasal imtiyaz bağımlısı çıkar çevrelerinin, üretmeden zenginleşmek isteyen grupların din istismarcılarının ve gericiliğin bu topraklardaki panzehridir.

İşte bu ilke ve değerlerimizin; tarihsel ve felsefi birikimimizin güvencesi olan partimiz ne mutlu ki bugün 98 yaşında. 98 yaşındaki çınarımız, yukarıda sıraladığımız ALTI OK' UN DEĞERLERİYLE Genel Başkanımız Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU liderliğinde iktidara yürüyor.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımıza olan inancımla, tüm yol arkadaşlarımı; ALTI OK 'U ikinci yüzyılda taşıyacak tüm parti kadrolarımızı selamlıyorum. Bizlerin gayretleri ile karanlık yenilecektir. Şüphem yoktur. Yaşasın tam bağımsız Türkiye.”

Kaynak: (M.Ç.) - Muhittin Çakır Editör: Muhittin Çakır
Etiketler: 98., YAŞ, GÜNÜMÜZ, KUTLU, OLSUN,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html