50 YILLIK SEVDAYA KORONA ENGELİ
Haber
11 Kasım 2020 - Çarşamba 09:30
 
50 YILLIK SEVDAYA KORONA ENGELİ
Çivril’in sevilen yüzü ve gönüllü gazete dağıtıcısı Hüseyin Horzum, salgında gazete dağıtamayınca kendini mahallenin kedilerine adadı.
Yaşam Haberi
50 YILLIK SEVDAYA KORONA ENGELİ

Çivril’de yaşayan ve 50 yıldır çarşıda gönüllü gazete dağıtıcılığı yapan Hüseyin Horzum (70) salgın dolayısıyla çok sevdiği işine ara vermek zorunda kaldı. Yaşından dolayı evinde kalan Horzum kendini mahallenin kedilerine adadı. Mahalledeki kedileri hergün elleriyle besleyen Hüseyin Horzum hasta kedileri tedavi için veteriner de çağırıyor. 

 

Çivril’de çarşıda bulunan esnaflara dağıttığı gazete ile gönüllere taht kuran Hüseyin Horzum salgın döneminde işini bırakmak zorunda kaldı. 70 yaşındaki Horzum, 50 yıldır sürdürdüğü gazete  dağıtımına salgın bittikten sonra devam etmek istediğini belirterek “gazete dağıtırken kendimi teselli ediyor ve mutlu oluyorum. Gazete götürdüğüm esnaflarla sohbet edip vakit geçiriyoruz. Salgından dolayı evden çıkmıyorum. İlk zamanlar zor gelse de evde durmaya alıştım. Şimdi mahallenin kedilerine bakıyorum hasta olanlarla ilgilenip mamalarını veriyorum. Salgın bittikten sonra tekrar gazete dağıtmak eski dostlarımı görmek istiyorum” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: 50, YILLIK, SEVDAYA, KORONA, ENGELİ,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı