275 SOKAK HAYVANI SAHİPLENDİRİLDİ
Haber
14 Ocak 2021 - Perşembe 09:46
 
275 SOKAK HAYVANI SAHİPLENDİRİLDİ
Çivril Belediyesi Sokak Hayvanları kliniğine getirilen ve tedavileri tamamlanan 275 sokak hayvanı sahiplendirildi.
Yaşam Haberi
275 SOKAK HAYVANI SAHİPLENDİRİLDİ

Hasta yaralı ve tedavi ihtiyacı olan sokak hayvanlarını oldukları yerden alıp tedavi eden Çivril belediyesi Sokak hayvanları kliniği 2020 yılında 275 köpeği sahiplendirdi. Tedavisi tamamlanan ve sahiplendirilemeyen hayvanlar ise doğal yaşam alanlarına bırakıldı.

 

Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural performans değerlendirmesinde verdiği bilgide bugüne kadar bir çok sokak hayvanının bakım ve tedavisinin yapıldığını belirterek “Veteriner hekimlerimiz Sokak hayvanları kliniğimizde kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış binlerce sokak hayvanının bakım ve tedavisini gerçekleştirdi. Son bir yıl içerisinde kliniğimize 1506 talep geldi, bu taleplerden 1203 sokak hayvanını kliniğimizde tedavi altına alabildik. Kliniğe getirdiğimiz hayvanların 898’si tedavi edildi. Tamamı aşılandı,384’üne küpe ve mikroçip takıldı, 236’sı da farklı hastalıklardan dolayı ameliyat edilerek tedavi altına alındı. Birime gelen tedavisi kısırlaştırması ve küpelemesi yapılan 275 hayvanımız ise sahiplendirildi” dedi.

 

Başkan Vural, "Şehrimizde yaşayan tüm insanlarımızla birlikte Allah'ın bizlere emaneti olan can dostlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz"  ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: 275, SOKAK, HAYVANI, SAHİPLENDİRİLDİ,
Yorumlar
googlef2de222c4589ca27.html
Haber Yazılımı